İstek üzerine baskı (POD), son dönemde Türkiye’de popüler olan satış modellerinden biridir. Stok ve maliyet kaygılarını sıfıra indiren sistem sayesinde gelen sipariş kadar üretim yapabiliyorsunuz. Bunu yaparken de ürünlerinizi dilediğiniz gibi tasarlayıp logo oluşturabiliyorsunuz. POD sistemini yapmak için kullanabileceğiniz siteler mevcut. Bu siteleri kullanarak Print on Demand baskı yapabilirsiniz. Özellikle kitap basımı ve yayımcılık sektöründe POD kullanımı sayesinde yazarların ve yazar adaylarının büyük bir çoğunluğu yüksek yayınevi masraflarından kurtulup gelen sipariş adedi kadar baskı yapabilir. Sistemin detaylı olarak nasıl çalıştığını öğrenmek için Print On Demand yazımızı okuyabilirsiniz.

print on demand, print on demand companies, print on demand shirts, amazon print on demand, print on demand services, print on demand, print on demand nedir, print on demand türkiye, print on demand tshirtler,


Talep Üzerine Dropshipping Baskı: Artıları ve Eksileri

Print on demand siteleri, ürünlerin ve nakliyenin tamamen üçüncü parti tarafından yapıldığı bir dropshipping satış modeline dayalı iştir. Online mağaza açarken veya ürün tedarik ederken düşünülen ilk yöntemlerdendir. Print on demand sistemine başlamadan önce artıları ve eksilerini araştırıp işinizi bu duruma göre yönlendirin.


Talep Üzerine Baskı Dropshipping: Artıları

Print on demand yaparken en büyük avantajınız ürünü depolamak gibi bir sorununuz olmayacak. Kitap, giyisi, bardak, satmak istediğiniz ürün her ne ise, sipariş geldikçe basılır ardından doğrudan müşterinize gönderilir. Sipariş geldikçe basılması sebebiyle ürününüz sadece dijitalde yer alır. Siparişiniz gelene kadar fiziksel hiçbir üretim olmaz. Düşük yatırım ile  daha az risk taşır. Fiziksel olarak herhangi bir envanter tutmadığınız için, ürün eklemek veya çıkarmak, fikirleri test etmek veya yaklaşımınızı geliştirmek daha kolaydır. Print on demand, e-ticaretiniz için depolama alanı gereksinimlerini ve envanter taşıma maliyetlerini azaltmanın yanı sıra çöpe giden ürünlerin fazla stok miktarını azaltmaya yardımcı olur.


Talep Üzerine Baskı Dropshipping: Eksileri

Riskinizin az olmasının yanında tek tek sipariş verilmesinden dolayı toptan alışverişe göre daha pahalıdır. Bu nedenle yüksek kar majlarını burada elde edemeyebilirsiniz. Gönderimi siz gerçekleştirmediğiniz için ürünü kontrol etme şansına sahip değilsiniz. Müşterinin herhangi bir sebeple ürünü iade etmesi durumunda karınıza eksi olarak yansıyacaktır. Bununla birlikte, ürünleri özelleştirmeniz print on demad sitesindeki özelliklere ve ürünlere bağlı olacaktır. Hangi ürünlerin özelleştirileceğine karar verirken temel maliyetleri, özelleştirme seçeneklerini, baskı tekniklerini ve mevcut boyutları tartmanız gerekecek.

print on demand, print on demand companies, print on demand shirts, amazon print on demand, print on demand services, print on demand, print on demand nedir, print on demand türkiye, print on demand tshirtler,


Talep Üzerine Baskı – AliExpress Dropshipping – Amazon Dropshipping

Pod ile dropshipping arasında çok fazla benzerlik bulunur. Bunlardan bahsedecek olursak, ikisinde de stoksuz satış yaparsınız. Taşınacak toplu envanter yoktur. Tedarikçi ürünleri doğrudan paketleyip müşteriye gönderir. Sipariş çoğu zaman otomatiktir.  Bir müşteri sipariş verdiğinde, tek yapmanız gereken müşteri ürün ayrıntılarını tedarikçiye gönderip ürünü çıkartmanızdır. Print on demand ve AliExpress stoksuz satış, düşük riskli iş modelidir. Ürünü önceden satın almanız gerekmez ve yalnızca bir müşteri mağazanıza sipariş verdiğinde ödeme yaparsınız.

İki iş modelinde de iyi sonuçlar almanız için bazı yeteneklerinizi kullanmanız gerekir.  Print on Demand Print on demand işi, daha güçlü grafik tasarım becerileri gerektirir. Bununla birlikte, her ikisi de pazarlama, müşteri hizmetleri ve reklam becerileri gerektirir.

Talep üzerine baskı dropshipping modeline göre çok daha tasarımcılara ve sanatçılara uygundur.  Bir müşterinin sizin tasarladığınız bir ürünü alması çok daha tatmin edici bir duygu yaşatabilir. Print on demand sistemiyle çalışan sitelerin bir çoğu sadece print on demand tshirtlerle tasarımı sınırlandırmayıp, telefon kılıfına, elbise, bardak, çanta ,tozluk gibi ürünlere de baskı yapmaya izin vermektedir.  Hatta bazı kitapevleri, yazarların da kazanabilmesi için POD ile kitap baskı işine yönelmiştir.

Dropshipping kısmında ise biraz daha risk yüksektir ancak kar oranı daha yüksektir. En çok satılan ürünleri tahmin etmek daha kolay dolayısıyla kendi markanızı satmaya oranla daha çok satış yaparsınız. Sipariş hacimleri itibariyle Aliexpress ve Amazon’da ürün satmanızla kendi markanızı tasarlayarak satış yapmanız arasında kıstas yüksek olacaktır.

Dropshipping yaparken, print on demanda göre çok daha geniş ürün yelpazesine sahip olursunuz. Aliexpress, Amazon platformlarında en çok satan ürünleri kolayca tespit ederek mağazanızı ona göre dizayn edebilirsiniz. Ayrıca reklam ve pazarlama ile ürünleriniz çok daha fazla öne çıkabilir. Dropshippingte yapacağınız her bir adım print on demanda göre daha hızlı olacaktır. Hatta bu konuda Amazon, Aliexpress ve print on demand sitelerine göre çok daha avantajlı olacaktır. Sipariş konusunda Amazon, tüm platformlardan önce teslimi garanti eder.

Dropshipping, Affiliate Marketing, Affiliate pazarlama, rehber, satış ortaklığı, stoksuz satış,


Print on Demand Dropshipping Hakkında Yanlış Bilinenler

Print on demand ile dropshipping yaparken insanlar maliyeti düşük tutmak için malzeme kalitesi düşük ürünleri tercih ediyorlar. Kalitesi düşük bir tshirt ya da düşük kalitede bir tasarım satışları kötüye götürür. Bu yanlıştan dönüldüğü takdirde kaliteden ödün verilmediği anda satışlarınız yükselecektir.

Fiyatı en ucuz olan tedarikçiden sağlayacağınız ürünler kaliteden ödün vermek anlamına gelir. Dolayısıyla mağazanıza ürün ve para iadesi olarak yansır. Tedarikçileri değerlendirirken satacağınız ürünün numunesini talep etmeniz yararınıza olur. Bu durum size biraz daha maliyet ekleyebilir ancak fiziki olarak dokunduğunuz ürünün kalitesini başka şekilde anlamanız imkansızdır.

Talep üzerine baskı yaparken, Printful, Printify gibi sitelerden sipariş vermenin dışında yedek planınız yoksa yine zorluk yaşamanız içten değildir. Çünkü bir yerde tedarik ettiğiniz ürünü tedarikçi satıştan çektiği anda alternatifiniz bulunmayacak dolayısıyla yeni maliyet farklı kalite bir ürünle karşı karşıya kalacaksınız. Talep üzerine baskı ile, defolu envanter sıkıntısı ve ürün geri çağırma durumunda yedek tedarikçilerin olması önemlidir. Bunlar ihtimal dahilinde ve anında siparişinizi gönderebilecek, yardımcı olabilecek başka tedarikçilerin olması önemlidir.

Genel bir yanlışlıkta Print on demand yaparken müşteri hizmetlerinin çok eksik bir şekilde verilmesidir. Müşterinin özel isteklerini karşılamadan yapılacak her teslimat mağazanızın karlılığını düşürecektir. Bunun önüne geçmek, yüksek satış grafiği, müşteri kullanıcı yorumları elde etmek için Amazon’u tercih etmelisiniz. Amazon’da hızlı bir müşteri-satıcı ilişkisi kurduğunuz takdirde mağazanızın satış grafiği yükselecektir.


Pirahas Dropshipping Kursu ile tüm incelikleri öğrenin

Print on Demand Türkiye’de çok yaygın olmakla birlikte, dropshippingte de kullanılan satış yöntemlerinden biri ancak iyi araştırıp yapılması gerekir. Print on demand, Aliexpress, Amazon dropshipping yapmak için en popüler platformlardır. Amazon üzerinden yapacağınız dropshipping yukarıda da bahsedildiği gibi kargo konusunda çok daha hızlı olacaktır. Bu yüzden de sizi yönlendirmemiz Amazon üzerinde satış yapmanız üzerine olacaktır. Pirahas Dropshipping Eğitimi sayesinde dropshippingin tüm inceliklerini öğrenecek ve Amazon hesap açımından satışına kadar hazır hale geleceksiniz. Pirahas Dropshipping Kursuna katılın.


Amazon Mağazanızın Satışlarını Pirahas Dropshipping Yazılımı ile Yükseltin

Amazon hesabı açmanız için gereken tüm bilgileri Pirahas Dropshipping Eğitimi ile öğrenebileceğiniz gibi halihazırda Amazon satıcı hesabınız varsa satışlarınızdan yüzde 15 kar sağlamanız için Pirahas Dropshipping yazılımını kullanabilirsiniz. Kullanacağınız Pirahas web-app sayesinde dropshipping yapmak için ürün araması gerçekleştirebilir, mağazaya toplu ürün yükleme yapabilir, günlük fiyat ve stok kontrolü yapabilirsiniz. Pirahas Dropshipping Yazılımı paketleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayın.

e-ticaret yazılımı, dropshipping ile e-ticaret
0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)