E-ticaret yaparken satıcıların en merak ettikleri konulardan biri hangi ürünün ne kadar satacağı, stoklu bir ürün olursa bunun elinde kalıp kalmayacağıdır. Dropshipping yapanlar için kurtarıcı olabilecek bir model var. Print On Demand modeli ile yani istek üzerine baskı ile envantere ihtiyaç olmadan dropshipping yapabillir.

Print On Demand (POD) sistemi ile envanterinizde ürün olmadan gelen istek sipariş üstüne satacağınız ürüne baskı yapabilir ve müşterinize sunabilirsiniz. Burada önemli olan satış arzusu uyandıracak tasarımlar yaratmanızdır. Tasarımın güçlü olması, müşterinin isteklerini her zaman diri tutar ve kullanacağı detayı hayal ettirir.


İSTEK ÜZERİNE BASKI - PRINT ON DEMAND (POD) SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

print on demand, print on demand companies, print on demand shirts, amazon print on demand, print on demand services, print on demand, print on demand nedir, print on demand türkiye, print on demand tshirtler,


Print on demand yapmanın mantığını anlatmaya çalışalım. Bir online bir print o demand sitesinde standart, düz, ürünler vardır. Bu tişört olabilir, kupa olabilir, telefon kılıfı olabilir, cüzdan, kartvizitlik, çanta magneti vs. olabilir. Ürünlere örnek olarak bir tasarım uygular. İstek üzerine gelen sipariş üzerine müşterinin istediği tasarımı yerleştirir. Tasarımı biten ürünü müşteriye teslim eder. Tasarımın örnek olmasını istemeye müşteri kendi tasarımını rahatlıkla yaptırabilir.

Print on demand modelinde bir sürü çeşit ile çalışabilirsiniz. Kitap yazarlarını hedefleyerek kitapları bastırabilir, sattığı kadar üretim yaparak kar elde edebilirsiniz. Yine yazarları hedefleyerek onlara defter, ajanda, kalem satabilirsiniz. Yapılan tasarımlarla özelleştirerek niş bir alan yaratabilirsiniz.

Print on demand tshirt’ler yapılabilecek en iyi işlerden bir tanesidir. Günümüzde baskılı ürünlerin çok revaçta olduğu düşünülürse bunu tişört üzerinde uygulamak mağaza satışlarına olumlu yansıyacaktır. Siparişi almadan önce kalitesi yüksek, düz beyaz, markasız tişörtleri perakendeciden almanız gerekir. Sonrasında yapacağınız tasarım ya da müşteriden gelen tasarımla tişörtü özelleştirebilirsiniz.

Print on demand Türkiye’de yapmak için birçok ürün çeşidi ve satış platformu bulunur. Size en uygun olan ürünü ve platformu seçtikten sonra sipariş almaya başlayabilirsiniz.


PRINT ON DEMAND VE DROPSHIPPING

print on demand, print on demand companies, print on demand shirts, amazon print on demand, print on demand services, print on demand, print on demand nedir, print on demand türkiye, print on demand tshirtler,


POD’da da dropshippingde de stoksuz satış avantajınız vardır. Toplu envanter tutmamış olursunuz. Tedarikçi, ürünleri doğrudan müşterinize paketler ve gönderir.

Sipariş verme işlemi otomatiktir. Bir müşteri sipariş verdiğinde, tek yapmanız gereken müşterinin ürün ayrıntılarını tedarikçinize göndermek için bir düğmeye tıklamaktır.

Talep üzerine baskı işi ve dropshipping, düşük riskli modellerdir. Envanterinizi önceden satın almanız gerekmez ve yalnızca bir müşteri mağazanıza sipariş verdiğinde ödeme yaparsınız.

Her ikisi de harika sonuçlar elde etmek için benzer bir beceri seti gerektirir. POD, daha güçlü grafik tasarım becerileri gerektirir. Bununla birlikte, her ikisi de pazarlama, müşteri hizmetleri ve reklam becerileri gerektirir.


PRINT ON DEMAND BASKI SİSTEMİNİN ARTILARI VE EKSİLERİ

print on demand, print on demand companies, print on demand shirts, amazon print on demand, print on demand services, print on demand, print on demand nedir, print on demand türkiye, print on demand tshirtler,


POD sistemi özellikle grafik tasarımcılar ve sanatçılar için harika bir iş modelidir. Tasarladığınız ürünleri bir üründe deneyerek test etmiş olursunuz. Böylece hangi ürünün tuttuğunu görebilir, tişörtse tişört üzerinden, hoodie ise hoodie üzerinden ve ya baskı yapabileceğiniz herhangi bir ürün üzerinden satışa başlayabilirsiniz.

Kendi tasarımlarınız sayesinde çok daha fazla marka bilinirliğine ulaşmış olacaksınız. Tasarımlarınızın dışında istek üzerine baskı tedarikçilerinin çoğu kendi kutularınızı tasarlamanıza veya paketlerinize pazarlama ekleri eklemenize izin vermezken, bazıları logonuzu, paketiniz için bir etiketi eklemenize izin verir. Böyle bir durumda POD mağazanıza daha fazla müşteri getirmenizi sağlar.

Print on demand sistemi ile ilgili en güzel şey. Yazıcıların, her şeyi halletmesine izin vererek, pazarlama ve satış gibi diğer şeylere odaklanmak için zamanın büyük ölçüde serbest kalmasıdır. Maliyetler ve telif ücretleri gibi şeyleri takip etmek için yazıcılar tarafından tam satış raporları sağlanır. Böylece nereye harcama yaptığınız nereye ne kadar daha harcama yapacağınız çoktan belli ve miniumum tutarda olur.

Olumsuz yanlarından bahsedecek olursak, yapılacak bir POD için yüksek kargo maliyetleri çıkar. Kargo maliyetlerini azaltmak için dropshipping yapanların tedarikçi bulması gereken yer Amerika içinde olmalıdır. Çünkü POD tedarikçilerinin büyük çoğunluğu Amerika’da bulunur. Amazon’da dropshipping yapanlara kargo maliyetlerinde büyük kolaylık sağlayacaktır.

Tasarım konusunda iyiseniz POD size birçok müşteri kazandırabilir. Ancak yeterli tasarım bilgisine sahip değilseniz o zaman bu maliyet anlamı taşır. Print on Deman tshirtleri satmak için komik sloganlar, logolar, farklı renk tonları uygulayabilirsiniz ama bunları yaparken tasarım gözünüzü kullanamazsanız sonuç hüsran olacaktır. Bunun önüne geçmek için grafik tasarımcılarla anlaşabilirsiniz. Yaptıdığınız tasarımlar için para ödersiniz.


PIRAHAS İLE NASIL DROPSHIPPING YAPILACAĞINI ÖĞRENİN

POD sistemi sayesinde dropshipping yaparak sermayenizi riske atmadan satış yapabilirsiniz. Amazon üzerinde dropshipping yaparak Amerika tedarikçilerinden siparişlerinizi verdirebilir naklliye masraflarından kurtulmuş olursunuz. POD gibi dropshippingte yapılabilecek modeller hakkında bilgi sahibi olmak ve dropshippingin inceliklerini kavramanız için Pirahas tarafından hazırlanan Pirahas Dropshipping Kursunu izleyebilirsiniz. Pirahas ile Amazon’da dropshipping yapmanın avantajlarını öğrenecek ve satış yapmaya hazır hale geleceksiniz.


EN İYİ DROPSHIPPING YAZILIMI İLE SATIŞLARINIZI ARTIRIN

Pirahas’ın ücretsiz Drospshipping Kursu ile dropshipping hakkında öğrendiğiniz tüm bilgiler ışığında Amazon’da dropshipping yaparken satışlarnızı artıracak bir yazılım kullanabilirsiniz. Pirahas, eğitimlerin yanı sıra Amazon’da dropshipping yapanların ürün aramasını, mağazaya ürün yüklemesini, fiyat ve stok kontrolünü yapmasını sağlayan full otomatik bir yazılıma sahiptir. Bu yazılımı kullanarak Amazon mağazanızdaki satışlarınızı yüzde 15 arttırabilirsiniz. Ayrıca Pirahas Shipping, sayesinde gelen siparişlerinizi anlaşmalı depomuzdan gönderebilir bu sayede ürünün kendi elinizden çıkmasını sağlayabilirsiniz. Pirahas Amazon Dropshipping Yazılımı fiyat paketleri hakkında bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

e-ticaret yazılımı, dropshipping ile e-ticaret
0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)