E-Ticaret dünyasında yer almak isteyen ama nasıl yapılacağını bilmeyen birçok kişi siz ürünlerinizi listelediğiniz anda, müşterilerin açılan mağazaya geleceğini düşünüyor. Ne yazık ki durum, o kadar da basit değil. Doğru stratejileri izleyerek başarınızı maksimum düzeye çıkarabilir, mağazanıza ya da işletmenize çılgınca trafik çekebilirsiniz. Hatta bunu reklam verme ücretinden kurtularak ücretsiz şekilde yapabilirsiniz. Bu yazımızda yeni neslin en çok kullanılan 3 sosyal medya aracı olan TikTok, Medium ve Pinterest ile işletmenize nasıl trafik çekebileceğinizi ve nasıl yeni müşteriler kazanabileceğinizi tüm taktikleriyle anlatacağız. Keyifli okumalar!

tiktok, pinterst, medium, trafik, seo, etkileşim, gösterim, traffic, engagement,, impression

Sitenizin SEO’sunu en iyi hale getirmek, arama motorlarında bulunmayı hedeflemek, işletmenize bir blog sayfası oluşturmak, YouTube’da işletmemizi tanıtmak ya da Facebook’ta ücretli reklam vermek gibi yöntemler birçoğumuzun bildiği, geçerliliği kanıtlanmış ve en kolay trafik çekme yöntemleri. Bu yöntemleri elbette bütçeniz ve zamanınızla orantılı olarak uygulayabilirsiniz. Biz bu yazımızda yeni nesil ve ücretsiz trafik çekme yöntemlerine değineceğiz.

tiktok, pinterst, medium, trafik, seo, etkileşim, gösterim, traffic, engagement,, impression

TikTok

Gelin önce son zamanlarda adını en çok duyduğumuz sosyal medya platformu olan TikTok’la işletmemize nasıl trafik çekebileceğimizden bahsedelim. TikTok 2016 yılında kurulmuş olsa da son 1,5 yıldır hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Özellikle karantina dönemiyle zirveye oynayan TikTok, kullanıcılarını kendine bağlamayı başardı. Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya ulaşan TikTok, işletmenize trafik çekmek ve kendinizi doğru ifade etmek için en güzel yerlerden biri.

TikTok çekerken 15 ya da 60 saniyelik seçenekleriniz vardır. 15 saniyelik videoların ise viral olma şansı daha yüksektir çünkü insanların ilgisi dağılmaz.  İçerik üretmenin gerçekten kolay olduğu bu platformda, mükemmel videolar üretmenize gerek yoktur. Yani video düzenleme gibi zaman alıcı bir işle uğraşmazsınız. Çoğunluğun 16-30 yaş arası olduğunu da hesaba katarsak, geniş bir müşteri kitlesi TikTok’ta sizi bekliyor demektir. 

Nasıl yapılacağına gelecek olursak, ilgi çekici, kısa ve öz içerik her zaman kazandırır. TikTok, Instagram gibi bir algoritmayla çalışmıyor. Instagram’de çok takipçiniz yoksa bir gönderinin viral olması çok zor. TikTok ise yenilikleri her zaman kabul ediyor. İşletmenizle ilgili ilgi çekici içerik oluşturup doğru saatlerde doğru anahtar kelimelerle paylaşırsanız insanların size ilgisini dinamik tutabilirsiniz. Profil açıklamanıza işletmenizin linkini koyarak kalıcı müşteriler edinebilirsiniz.

tiktok, pinterst, medium, trafik, seo, etkileşim, gösterim, traffic, engagement,, impression

Pinterest

Bir görsel arama motoru olan Pinterest, sandığımız “ilham kaynağı” işlevinden fazlasını üstleniyor.  Birkaç yıl önceye kadar yalnızca ev dekorasyonuyla ilgilenenlerin ilgisini çeken bir platform olsa da artık pazarlamanın en önemli kısımlarından biri haline geldi.  Tüm işletme sahiplerinin bilmesi gereken bazı basit ipuçlarıyla hem işletmenize trafik çekebilir, hem müşterilerinizin güvenini kazanabilir, hem de rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Doğru ve nişinizle ilgili anahtar kelimeleri kullanmak, Pinterest’in işletme hesabı açma özelliğini bilmek, pin tanımlarını açıklayıcı ve SEO uyumlu yazmak diğer tüm arama motorlarında olduğu gibi Pinterest’te de sizi öne çıkaracaktır.

Bunların yanında Pinterest’te nişinizle ilgili panolar açmak, bunlara düzenli eklemeler yapmak ve işletmenizi tanıtmak sizi öne çıkarır. İlgili olan pin gruplarına katılarak pinlerinizin gösterilmesini arttırabilir ve milyonlarca insana ulaşma fırsatı bulabilirsiniz. Unutmayın ki Pinterest, insanların en sık ziyaret ettiği ve en çok beğeni ve paylaşım yaptığı sosyal medya aracı.

Medium

tiktok, pinterst, medium, trafik, seo, etkileşim, gösterim, traffic, engagement,, impression

Gelelim son yeni nesil sosyal medya aracı olan Medium’a. Medium karantina döneminde tam anlamıyla yükselişe geçti. İçerik üreten ve para kazanmak isteyen birçok kişi Medium’a yöneldi. Medium’da içerik üretmek basit görünse de, öne çıkmak için bilmeniz gerekenler elbette ki var.

tiktok, pinterst, medium, trafik, seo, etkileşim, gösterim, traffic, engagement,, impression

Facebook, Twitter, YouTube ya da Instagram pazarlama için kullanılan sosyal medya platformlarının büyük çoğunluğunu oluştursa da buradaki rekabetin ne kadar büyük olduğunu ve öne geçmenin büyük bir zaman v e emeğe mal olacağını unutmamamız gerek. Bu yüzden bu platformlarda yürüttüğümüz pazarlama kampanyalarına TikTok, Medium ve Pinterest ile destek olarak işletmemizin bilinirliğini arttırabilir ve potansiyel müşterilerimize güven ve istek aşılayabiliriz. Diğer platformlarda da olduğu gibi süreklilik, eşsiz ve değerli içerik sizi tüm rakiplerinizin önüne geçirecektir. Medium diğerlerine oranla biraz daha resmi kaldığı için yazdıklarınıza bir tık daha özenmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Kısaca özetlemek gerekirse her zaman yeniliğe adapte olan işletmeler ve kuruluşlar hayatta kalır. Yeniliği göz ardı etmek ve önemsememek sanıyoruz ki dijital çağda yapılabilecek en büyük hatalardan biri. Üstelik ne Pinterest, ne TikTok, ne de Medium sizden çok fazla zaman talep eder. Hepsine günde birkaç dakikanızı ayırmanız sizi zirveye taşıyacak adım olabilir. Okuyanlara, izleyenlere ya da görenlere değer katacak her içerik hak ettiği değeri er ya da geç görecektir. Şimdiden başarılar!

Dropshipping denilen E-Ticaret türü size stoksuz satış, ticaret yapma, gelir kazanma imkanı sunuyor. Dropshipping nedir ve nasıl yapılır öğrenmek isterseniz eğer sizi ‘ Dropshipping Eğitimi’ mize yönlendirebiliriz. Burada nasıl stoksuz E-Ticaret yapabileceğinizi öğrenmiş ve girişimciliğe adım atmış olursunuz. Her işte olduğu gibi girişimcilikte de kararlılık ve azim çok önemlidir. Yaptığınız işe sonuna kadar inanmalı ve pes etmemelisiniz. E-Ticaret yapmak yenilikçi bir fikir ve modern çağa en kolay uyum sağlayabileceğiniz bir alan. Bizler genç girişimciler olarak sizlere daha az zaman harcayıp, daha fazla kar edebileceğiniz bir Dropshipping yazılımı geliştirdik. Ve Dropshipping yapmayı düşünürseniz eğitimlerimizi izledikten sonra ‘Pirahas Dropshipping Yazılımı’mıza sahip olup çok rahat bir şekilde yenilik ticaret  yani E-Ticaret yapabilirsiniz. Aynı zamanda şirketlerinizde daha hızlı nasıl büyütecek toolları öğrenmek isterseniz Ücretsiz Toollar”  hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

e-ticaret yazılımı, dropshipping ile e-ticaret

0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)