Tshirtler artık sadece gündelik giyimin bir parçası değildir. Kişiliklerimizi, ilgi alanlarını ve kimliklerimizi göğsümüzde taşıdığımız bir giyim eşyaları haline gelmiştir. Herkes göğsünde taşıdığı özel bir tshirt tasarımı yapmak ister aynı zamanda bu tshirt tasarımlarını başkalarının üstünde görmenin hayalini kurar. Bu nedenle, nispeten düşük yatırım işini keşfetmek isteyen girişimciler ve sanatçılar için online bir tişört işi başlatmak ve satmak en popüler şeylerden biri haline geldi. Amazon’da tişört satışlarının 2020 yılı sonunda yaklaşık olarak 612 milyar dolarlık bir hacmi olması beklenmektedir. Hayalinizdeki tshirt şirketini kurmak için size bu rehberi hazırladık. Aklınızda dahiyane tshirt tasarımları yapmak gibi bir fikriniz var ancak  nasıl internetten tişört satabilirim? sorusunun cevabını bilmiyorsanız bu rehber sizin hayallerinizdeki online satış şirketinizi kurmanıza yardımcı olacaktır.

amazonda satış yapmak, stoksuz satış, stoksuz E-ticaret, stok olmadan online satış, tedarik, sermayesiz satış,  selling products on amazon, E-commerce without keeping stock, online sales without keeping stock, dropshipping suppliers, supplier, wholesale products,


Online Tişört İşine Nasıl Başlanır?

Dahiyane fikirlerinizi harika sanatçı yetenekleriniz ile birleştirdiğiniz tshirt tasarımlarınızı satmak için nereden başlayacağınız ile ilgili aklınızda soru işaretlerinin olması gayet normaldir. Tişört işletmelerinin popülaritesi ile, hiç şüphe yok ki bir miktar rekabetle karşı karşıya kalmaktan korkuyor olabilirsiniz. Ancak belirli bir kitle için bir marka oluşturarak ve müşterilerinizin istediği türden tişört tasarımları oluşturarak, kendi başarınızı çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. E-ticaret dünyasında, kendi çevrimiçi tişört şirketlerini kuran birçok  işletme var. Bu yüzden, mağazanızı tasarlamadan önce, bir soruya cevap vermelisiniz: Bu tişörtlerini kim alacak? Yani işe başlamanın anahtar kelimesi potansiyel müşterilerinizin kim olduğunu belirlemelisiniz. Benim tişörtlerimi herkes almak ister diye özgüvenli bir iddia da bulunabilirsiniz. Ancak hedef kitlenizi ne kadar geniş tutarsanız o kadar daha az potansiyel müşteriniz var demektir. İnsanlar tişörtlerini göğüslerinde taşıdıkları bir imza olarak düşündükleri için kendi nişinizi belirlemeniz sizin çok faydalı olacaktır. 

Konseptinizi belirlemek online bir tişört işi başlatmadan önce yapmanız gereken önemli bir noktadır.  Basic tişörtler, baskılı tişörtler,  özel tasarım tişörtler satabileceğiniz farklı konseptlerdeki tişört modelleridir. Ancak nasıl internetten tişört satabilirim sorusundan verimli bir kar elde edecek online işletme kurmak için potansiyel müşterilerinizi özel hissettirebilmek çok önemlidir. Bu yüzden satmayı planladığınız tişört tasarımını yapmak sizi özel kılacaktır. Tişört tasarımızın özel ve müşterilerinize özgün olması ne kadar önemli ise kullandığınız kumaş çeşitliliği ve kalitesi de bir o kadar önemlidir. Bazı potansiyel müşterilerinizin bazı kumaş türlerine alerjileri olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak farklı kumaş tercihleri sunmalısınız. Kullanacağınız kumaşlara ne tür bir baskı modelinin yapılacağını ve bu baskı modelinin tasarımınızın renk ve çizimlerini uygun bir şekilde olması gerekmektedir. İnsanlar göğüslerinde kendi karakterlerini taşıyan imza ürünleri giymeyi ister ancak çok çabuk bir şekilde kalite bozukluğu yaşar ise sizden bir daha alışveriş yapmayı tercih etmez. 

Özgün tasarımlarınızı tişörtlere basmanız en popüler 3 farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlar; Film baskıcılığı, Isı transferi, DTG(direct to garment). Isı transferi ve film baskıcılığı eski bir modeldir ve yeni nesil tasarım baskılar için tavsiye edilmez. Tavsiye edilmemesi sebebi maliyetinin çok yüksek olması ve istenilen kalitenin her zaman sağlanamamasıdır. Tişört baskı yaptırmada en etkili çözümleri sunan yöntemlerden biri de Direct to Garment (DTG) yöntemidir. Mürekkep baskı yazıcıları sayesinde karmaşık ve çok renkli tasarımları tişörtlerinize basabilirsiniz. Bu yöntem ile istek üzerine baskı hizmeti verebilirsiniz. Özgün tasarımlarınızı potansiyel müşterilerinize ulaştırabilirsiniz.

istek üzerine baskı hizmeti, tshirt tasarımı, online bir tişört işi başlatmak, tshirt tasarım yapmak, tshirt şirketi kurmak, print-on-demand service, tshirt business, custom t shirt business, t shirt design, how to start a tshirt line, starting an online tshirt business, how to make t shirts, tshirt company,


Tişörtlerinizi Amazon'da satmak

Amazon.com tüm dünyada  başarısını kanıtlamış uluslararası çalışan bir e-ticaret sitesidir. E-ticaretin başarı hikayelerinde her zaman ilk beşe giren Amazon.com, yatırım yapmak için oldukça isabetli bir sitedir. Amazon üzerinden tişört şirketi kurmak fikri birçok açıdan mantıklıdır. Amazon’dan online bir tişört işi başlatmak ve ürünlerini  satmak için izlemeniz gereken birkaç adım var. Öncelikle belirtmekte fayda var ki yaygın bilinenin aksine Amazon’da satış yapmak için İngilizce bilmeniz günümüz modern dünyasında şart değildir. İngilizceye hakim olmak sizin için bir avantaj olacaktır ama kesin bir zorunluluk değildir. Amazon’da satış yapmak için ilk yapmanız gereken, satıcı hesabı yani seller account açmaktır. Profesyonel olarak satış yapmak ve Amazon’da dükkan açmak için normalde kullandığınızdan farklı bir hesap açmanız gerekmektedir. Seller Central aracılığı ile ürünlerinizin listelenmesi, siparişlerinizin yönetilmesi, alıcılar ile iletişime geçilmesi, satıcı performansının raporlanması gibi çeşitli işlemler gerçekleştirebilirsiniz. 

Sizler gibi İnternetten nasıl tişört satabilirim sorusunu birçok kişi sormuş ve cevap olarak Amazon’u bulmuştur. Amazonun tshirt şirketi kuranlar hakkında yaptığı detaylı çalışmayı birlikte inceleyelim. Amazon üzerinden gerçekleşen tasarım tişörtlerin satışları her geçen yıl artmaktadır. 2017 yılında Amazon üzerinden gerçekleşen satışların toplamı 446 milyar dolarlık bir hacim kaplamaktadır.2019 yılında ise bu rakam 560 milyar dolarlık bir hacme ulaşmıştır. 2 yıllık bu süreçte kendi tshirt tasarımlarını satmak isteyen online bir tişört işe başlayanların sayısı yaklaşık olarak %30 artmıştır ve artmaya devam etmektedir. Pazar büyüdükçe bu pazarın bir gün doyum sınırına ulaştığını söylemek büyük bir yanlış değildir. Ancak e-ticaret bunu ispatlamak için doğru bir alan değildir. Çünkü toplumların içindeki bireyleri alışveriş alışkanlıkları yıllar içerisinde sürekli değişmektedir. Pandemi süreci ile birlikte hızlanan bu süreçte artık bireyler online mağazalardan alışveriş yapmayı daha çok tercih etmektedir. Bunun en büyük göstergesi ise 2020 yılının ilk yarısında yani altı aylık bir süreçte tasarım tişört satan online mağazaların toplam işlem hacmi 412 milyar dolar olmuştur. Bu veriler ve Amazon’un müşteriler üzerinde verdiği güven duygusu bir online tişört şirketi kurmak için en iyi alternatif olarak gözükmektedir.

istek üzerine baskı hizmeti, tshirt tasarımı, online bir tişört işi başlatmak, tshirt tasarım yapmak, tshirt şirketi kurmak, print-on-demand service, tshirt business, custom t shirt business, t shirt design, how to start a tshirt line, starting an online tshirt business, how to make t shirts, tshirt company,


Dropshipping ile Tişört Satmak

İstek üzerine baskı hizmeti vermek, özgün tişört tasarımları yapmak ve kendi tişört şirketinizi kurmak eğer sizin çok külfetli ve riskli geliyor olabilir ya da bunları yapabileceğiniz bir yatırımınız olmayabilir. Bunun için yine Amazon üzerinden dropshipping modelini kullanarak kendi online bir tişört işinizi başlatabilirsiniz. Öncelikle dropshipping nedir bu sorunun cevabını en basit bir şekilde açıklamak gerekir. Dropshipping, bir perakendecinin müşteri siparişlerini bir tedarikçi ortağına ilettiği ve daha sonra siparişi müşteriye gönderdiği bir süreçtir. Daha kısa ve anlaşılır bir tanım ile stoksuz e-ticaret.Amazon üzerinden satış yapmak ve ürünleri listelemek ve diğer tüm ayrıntılar için işini kolaylaştıran Dropshipping yazılımları mevcuttur. Pirahas’ın sunduğu üründe bir dropshipping yazılımıdır. 

Dropshipping modeli ile tshirt şirketi kurarken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Temelde dikkat etmeniz gereken hedef kitle belirleme bu durumda çok kritiktir yani seçmiş olduğunuz hedef pazarınız ve pazardaki rakipleriniz önemli bir noktadır. Tedarikçinizin sizin ile aynı pazarda olmaması sizin için daha mantıklı olacaktır. Çünkü sizin kullandığınız kar marjı sebebiyle sizin sattığınız ürün tedarikçiden daha pahalı olmaktadır. EMarketer’e göre , dünya çapında perakende e-ticaret satışları 2022 yılına kadar 6,54 trilyon doların üzerine çıkacak. Çevrimiçi tişört satarak o lezzetli pastadan bir parça alabilirsiniz.

Pirahas sizin için harika bir dropshipping eğitim modeli hazırlamıştır en güzel yanı ise tamamen ücretsiz olmasıdır. Dropshipping eğitimi bu model ile satış yapmadan önce sizin için hayat kurtarıcınız olacaktır. Bilmediğiniz yeni bir platformdan yeni bir model ile ticaret yapmak her zaman risklidir. Ancak Pirahas sizin için hazırladığı Dropshipping Eğitimi ile bu risk artık ortadan kalkmış olacaktır.

Tüm bu bilgiler ışığında kendinizi hazır hissediyorsanız ve nasıl internetten tişört satabilirim sorusunun tüm cevaplarını aldıysanız hemen Pirahas’ı kullanmaya başlayın ve kendi stoksuz e-ticaret işletmenizi kurun. 14 günlük deneme ücretsiz.

0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)