Hediye sektörünün 2022 yılına kadar 77 milyar dolara kadar değerlenmesi bekleniyor. Hal böyle olunca yükselen değerler arasına hediyelik eşyaları sokmamak mümkün değil. Kimi zaman özür dilemek için, kimi zaman düğün hediyesi, doğum günü hediyesi olarak, kimi zaman ansızın sürpriz yapmak için kullanırız hediyelik eşya fikrini. Bu kadar geniş çaplı bir kullanım alanı söz konusu olunca da bu sektörün büyümemesi mümkün görünmüyor. Farz edelim ki aklınızda çeşitli hediyelik eşya fikri var. Artık durmaktan yoruldunuz ve harekete geçmek istiyorsunuz. Ama nereden başlayacağınızı da bir türlü kestiremiyorsunuz. İlk aşama da somut olarak bir mağaza açmak oldukça maliyetli ve riskli sayılabilir. İşin tutup tutmayacağını anlamak için ve tabi ki daha rahat gelir elde etmek için ‘Online Mağaza’ fikrine bir şans verin deriz. Gelin bu yazımızda size, işinize gerçekten yarayacak fikirler verelim. 

Online hediyelik eşya işine nasıl başlarım? 

Zor ve zahmetli gibi görünse de aslında online mağaza çok daha kısa sürede, çok daha fazla insana ulaşmanızı sağlamanın yanı sıra, daha az maliyetle iş kurabilmenizi sağlar ve bu sebeple oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Çoğu zaman bir kar küresi, matara, müzik kutusu, özel tasarımlı kupa vb. gibi ürünleri almadan önce online olarak bunların ön fikirlerine bakarız. Ve itiraf edelim ki çoğumuz tüm bunların siparişlerini internetten veririz. Neden? Çünkü daha kısa zamanda, oturduğumuz yerde daha fazla ürün görme, ürünleri kendi tasarımlarımıza dönüştürme şansımız vardır. Online mağazada hediyelik eşya sektörüne girerken detaylı bir araştırma yapmanız en önemli kuraldır. İnsanlar hangi ürünleri tercih ediyorlar?, hangi ürünlerin sevkiyatları daha sorunsuz gerçekleşiyor?, hangi ürünler daha fazla kar getiriyor? soruları ilk cevap bulmanız gerekenlerdir. Bir diğer önemli faktör ise hangi ürünün hangi zaman diliminde satılabileceği?. Bu sorunun detaylı cevabını bir sonraki başlığımızda anlatacağız. Bizim yaptığımız araştırmalara göre ise; online mağazalar da en fazla tercih edilen ürünler Türkiye bölgesi için; istek üzerine baskı hizmetleri, özel tasarımlı kupa, matara, kar küresi ve müzik kutusu. Tüm bu ürünlere bir mağazadan da ulaşabilirsiniz elbette, ancak internette on yerine yüzlercesine tek tuşla ulaşabilirsiniz. Bu da online mağaza işi yapacaklar için büyük avantaj sağlamakta. 

Hediyelik eşyalarınızı Amazon’da satmak;

Diyelim ki: ‘bana Türkiye yetmez, ben Dünya’ya açılmak istiyorum’ diyorsunuz. Elinizde de güvendiğiniz hediyelik eşyalarınız var. Üreticisiniz ve ya toptan alım yapan bir şirketsiniz, hiç fark etmez. Ürünlerinizi Amazon’da satarak Dünya’ya ulaştırabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak oldukça kolay desek? Amazon Dünya’nın en büyük online mağazası. İçerisinde milyonlarca satıcı bulunuyor ve sizde o satıcılardan biri olabilirsiniz. Amazon’da satış yapmak için tamamen dürüstlük ilkesine bağlı çalışmanız oldukça mühim. Aksi halde Amazon ürünlerinizi alt sıralarda sergiler ve siz beklediğiniz satış rakamlarına ulaşamazsınız. Son zamanlarda en çok tercih edilen yöntem ise istek üzerine baskı yapılmasıdır. Print On Demand (POD) sistemi yani istek üzerine baskı sistemi ile envanterinizde ürün olmadan gelen istek sipariş üstüne satacağınız ürüne baskı yapabilir ve müşterinize sunabilirsiniz.  Amazon’da satış yapmak için gereken tüm şartları anlattığımız blog yazımızdan detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Medikal olan ürünlerin satışı için Amazon’un farklı prosedürleri var. Ancak hediyelik eşya ( istek üzerine baskı hizmeti, özel tasarımlı kupa, matara, kar küresi, müzik kutusu vb.) ürünlerinin prosedürleri oldukça kabul edilebilir ölçüde. Düşünmeniz gereken bir diğer önemli unsur ise; ürünlerin kargolanma süreleri ve müşteriye ulaştırılma kalitesi. Hediyelik eşyaların bir çoğu kırılmaya oldukça müsait durumdalar. Bu sebeple kargoya verilmeden önce mutlaka sert darbelere karşı koyacak şekilde paketlenmiş olması büyük önem arz ediyor. Müşteriye kırık teslim edilen ürünler sizin müşteri memnuniyetinizi olumsuz etkiler ve bu da Amazon’un asla istemediği bir durumdur. Amazon, satıcıdan önce müşteri memnuniyetini önemser. Ve müşterileriniz sizden ne kadar memnun kalırlarsa Amazon sizi o kadar üst sıralara taşır.  Ve bu da sizi yeni potansiyel müşterilerinizle buluşturur. 

Dropshipping ile Amazon’da hediyelik eşya satmak;

hediyelik, online hediye, dropshipping, amazon, hediye

Online satış yapmak, Dünya’ya açılmak, kazancınızı dolar ile yapmak istiyorsunuz ama elinizde satacak stoklu ürününüz yok!?  Pekiiii size yine de tüm bu şartlar ile yine de rahatlıkla satış yapabileceğinizi ve bundan ciddi oranda gelirler elde edebileceğinizi söylesek? Evet, sizi kandırmıyoruz, yapabilirsiniz. Bu satış şeklinin adı Dropshipping. Daha önceki bir çok blog yazımızda bundan bahsettik sizlere. Blogumuzdaki diğer yazılarımızı okuyarak baştan sona bu konu hakkında fikir sahibi olabilir, Udemy üzerinden Amazon Dropshipping eğitimimizi alıp öğrenebilir, Pirahas Yazılımımız ile Amazon’da uğraşsız bir şekilde satış yapabilirsiniz. Yazılımımız sizlere tüm bu anlattığımız faktörleri uğraştırmadan uygulama garantisi zaten veriyor. Ancak yine de bahsetmemiz gerekirse; Dropshipping yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey stok ve müşteri potansiyeli kontrolü. Bu iki faktörün doğru uygulanması sizin iyi bir Dropshipper olmanızı sağlar ve bu da yüksek gelir elde etmeniz anlamına gelir. Elinizde olmayan ürünü satmak ciddi kontrol süreçleri gerektirir. Fakat stoksuz olarak sistemin ilerlemesi sizi ileride karşılaşacağınız olumsuz ögelerden en az zararla kurtulmanızı sağlar. Dropshipping’e başlarken örneğin elinizde kar küresi, müzik kutusu, istek üzerine baskı hizmeti, özel tasarımlı kupa,matara gibi eşyalarınız var. Bu ürünlerin her birinin tercih edildiği ülkeler değişkenlik gösterebilir. Türkiye’de çok satan bir matara, Amerika da satmayabilir. Bu sebeple Dropshipping yapacağınız ürünlerin pazar yeriniz ile uyumlu olması çok önemlidir. Sık sık ürünleri yenilemeniz ise farklı potansiyeldeki müşterileri sizin mağazanıza çekebilir. Dropshipping ile yüzlerce, binlerce ürün satışı, sergilemesi yapabilirsiniz. Bu kadar ürünü gerçek bir mağaza sergilemek ise neredeyse imkansız. İşte Dropshipping hiç bir stok yapmadan sizi onbinlerce müşteri ile buluşturan bir sistem. 

Amazon’da Dropshipping yapmak aklı başında her satıcının hayali diyebiliriz. Elinizde hiç bir ürün olmadan Dünya’ya açılıp, bu ürünleri satmak ve onlardan ciddi kazançlar etmek rüya gibi gelse de, gerçeğin ta kendisi. Her sektörde risk vardır ve tabi ki Amazon’da Dropshipping yapmanın da belirli zorlukları ve riskleri var. Her işte olduğu gibi bu işte de batmak var. Fakat; adımlarınızı sağlam basar, yola çıktığınız uygulamaları iyi seçerseniz herkesin hayalini kurduğu şeyin gerçeğini yaşarsınız. Bizler bu konuda her zaman elimizi taşın altına koyuyoruz. Uzun sürelerdir bu iş ile ilgileniyoruz ve diyoruz ki; Biz kazandık, kazanıyoruz. Neden birlikte olmasın? Zaman hızlıca geçiyor. Bunu en verimli halde kullanmak sizin elinizde. Yazımızda bahsettiğimiz başlıklar ilginizi çektiyse eğer; sizi ilk olarak sistemi anlamanız ve doğru adımlar atabilmeniz, doğru strateji ile düşünebilmeniz için Amazon Dropshipping Eğitimi’mize yönlendiriyoruz. Daha sonrasında ise öğrendiklerinizi çok rahat uygulayabileceğiniz ve kullanırsanız sizi zamandan ve satışlardan ortalama yüzde seksen kar ettirecek olan Pirahas Dropshipping Yazılımımıza davet ediyoruz. Hiç bir dağın tepesi ulaşılmaz değildir. Yeter ki küçük dağları değil, en yükseklerini hedef alın ve gözünüzü asla o hedeften ayırmayın. 

 

0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)