Instagram, iyi fotoğraf çeken kişilerin para kazanması için ideal bir platformdur. Bazı fotoğraf becerileriniz varsa, platform için büyük bir avantaja sahip olacaksınız. Kendiniz fotojenikseniz veya iyi ürün fotoğrafları çekiyorsanız harika bir konumdasınız. Merak etmeyin, ikisine de sahip değilseniz bile Instagram’dan para kazanmak ve pasif gelir elde etmek mümkün. Bu yazımızda 2021’de yapabileceğiniz en kârlı ve en çok etkileşim alan Instagram’dan para kazanma yöntemlerini anlatacağız. Keyifli okumalar!

Instagram’dan Para Kazanılabilir Mi?

Kesinlikle. Etkili ve amacına hitap eden görseller, videolar hatta yazılar Instagram’dan para kazanmak için ilk ve en önemli unsurunuz olabilir. Her yerde duyduğumuz Instagram’dan para kazanma yöntemlerini daha profesyonel ve nokta atışı ifadelerle özetleyeceğiz. Hadi başlayalım.

Strateji 1: Sponsorlu içerik yayınlayın.

Eğer geniş kitlelere hitap eden bir  influencer statüsüne ulaşabilirseniz, her türlü markadan her türlü ürünü tanıtmak için İnstagram profilinizi kullanabilirsiniz. Takipçileriniz size güvenecek ve sizin sayenizde markanın satışları artacaktır. Eğer influencer kavramından haberiniz yoksa, şöyle özetleyebiliriz. İnternet veya sadece Instagram dünyasında saygınlık kazanmış ve dediği, tavsiye ettiği ürünlere ve hizmetlere güvenilen kişidir. Bu güce sahipler çünkü izleyicileriyle güven ve ilişkiler kurmak için çok zaman harcadılar. Tüm yorumlara tek tek cevap verdiler, düzenli içerik ürettiler.

Markalar, ürünleri hakkında bilgi yaymaya yardımcı olan sponsorlu yayınlar yapmak için influencerlarla ortaklık kurma eğilimindedir. Bu noktaya ulaşmak için, İnstagram hesabınızın büyük bir boyutuna ve erişimine sahip olmanız ve takipçilerinizden güçlü bir katılım sağlayan düzenli yayınlara sahip olmanız gerekir.

En iyi etkileyiciler sponsorlu gönderi başına binlerce dolar kazanıyor. Bu noktaya ulaşmak için uzun zaman ve çok fazla çalışma ve yetenek gerektirdiğini unutmayın. Emek verirseniz  bu noktaya gelmeniz zor değil. Ancak bugün başla, yarın influencer olacaksın diye bir durum yok. Instagram üzerinden para kazanmak isteyen herkesin bilmesi gereken bir kavram.

Strateji 2: Satış ortağı pazarlamacısı olun.

Başkalarının ürünlerini satabilir ve bu yöntemden çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bağlı programlar aracılığıyla Instagramdan para kazanan bir sürü insan var. Bunun için markalarla anlaşmalar yapabilir, affiliate bulma platformlarını araştırabilirsiniz. Daha sonra kendinize en uygun ürün veya hizmetleri tanıtmaya başlayabilirsiniz.

Bu yöntemle Instagram üzerinden para kazanmak için influencer olmak büyük bir artı olsa da, doğru taktikleri izleyerek affiliate, yani satış ortağı olmak hem gelir akışı sağlayacaktır, hem de pasif gelir için harika bir fırsat olacaktır.

 

Satış ortakları, onlara verilen kodlar sayesinde ne kadar satış yapıldığını, kaçının ona ait olduğunu ve ne kadar komisyon alacağını görebilir. 2021 için en uygun iş modellerinden biri olan satış ortağı pazarlamacılığı kazandırmaya devam edecek.

Strateji 3: Stoksuz satış ile kendi ürünlerinizi satın.

Dropshipping, mağazanızı herhangi bir envanter tutmadan çalıştırmak için kullanabileceğiniz bir iş modelidir.

Bir satış yaptıktan sonra, tedarikçiniz ürünlerinizi depodan doğrudan müşterinizin kapısına gönderecektir. Ürünlerinizi saklama, paketleme veya nakliye konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Sizin yapmanız gereken şey, toptancının ürünlerini mağazanızda listelemektir.

Bu, para kazanmak için instagram’da ürün satma fikrimize benzer şekilde çalışır. Tek fark, herhangi bir envanteri saklamanız gerekmemesidir. Depo zorunluluğu, kargolama süreciyle uğraşmak dropshipping’te olmayan durumalrdır. Dropshipping ile, başlangıç sermayesini boşa harcamadan iyi satacak niş ürünleri bulmak için deney yapabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek Amazon mağazanızı hemen açabilir ve satışa başlayabilirsiniz.

Instagram’dan Para Kazanmak Mantıklı Mı?

Instagram’dan ya da internetten para kazanmanın birçok yolu var. Peki bu yöntemler için uğraşırsak karşılığını alır mıyız, verdiğimiz emeğe değer mi?

İnternetten para kazanmak; pasif gelir elde etmek, lokasyona bağlı kalmadan çalışmak ve dilediğin zaman çalışmak için tek yol. Eğer siz de pasif gelir elde etmek istiyorsanız ve dünyanın herhangi bir yerinden çalışabileceğinizin farkındaysanız Instagram’ı sadece içerik tüketmek için değil para kazanmak için de kullanmayı öğrenmelisiniz.

Son olarak sizlere, stoksuz satış metodunu kullanarak e-ticaret yapan bireysel satıcıların vazgeçilmez yardımcısı Pirahas Dropshipping Yazılımından bahsetmek istiyorum. Pirahas sadece Dropshipperlar için değil tüm e-ticaret modelleri için benzersiz bir otomasyon sistemi sağlıyor. Pirahas, dropshipping ürünlerini Amazon mağazanıza kolayca aktarmanıza, aralıksız olarak otomatik güncellemenize ve sadece birkaç tıklamayla doğrudan müşterilerinize göndermenize olanak tanır. Çok yakında hizmete sunacağı Repricing yani dinamik fiyatlandırma özelliği ile pirahas uygulamasını kullanan dropshipperlar nokta atışı yapan ürün otomasyonu ile doğru ürünleri bulup hedef pazarda en tercih edilebilir fiyattan satışa sunabilecekler. CRM ve Product Research özellikleri ile e-ticaret yapan tüm satıcılar için nokta atışı özellikleri yardımcı olacak Pirahas aynı zamanda e-ticaret dünyasına katılan yeni satıcılar için ücretsiz olarak dropshipping eğitimi sunmaktadır. “Facebook Ads” hakkında detaylı bilgi almak için blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Internet çağının gereklerini yerine getirerek para kazanmaya farklı bir açıdan bakabilirsiniz. İnanın ki 21. yüzyılda internetten para kazanmak sandığınız kadar zor değil. Şimdiden hepinize bol kazançlar!

0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)