E-ticaret modelleri içeresinde bireysel satıcılar tarafından en çok tercih edilen model dropshippingtir. Peki dropshipping nedir? Dropshipping, tüm internet kullanıcılarının kabul ettiği bir tanımla söylemek gerekirse size ait olmayan bir üreticiden aldığınız ürünün üzerine kâr ekleyerek başka bir müşteriye satmanızdır. Yani bir nevi aracısınızdır ve stoksuz satış yaparsınız.

Genel olarak dropshipping denildiği ilk akla gelen stoksuz e-ticarettir. Dropshipping e-ticarete bir ilk adım görülmemektedir ve diğer e-ticaret modellerine göre çok daha az riskli görünmektedir. Genellikle bireysel satıcılar tarafından tercih edilen bu model ile büyük karlar yapılabildiği gibi hiçbir şey kazanamadan çıkanların sayısı da oldukça fazladır. Dropshipping yaparken gelir elde etmek için yalnız olmak sizin için oldukça zorlu olacaktır. Bu yüzden sizin çıktığın bu yolda sizlere yardımcı olabilecek çok fazla uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar çeşitli alanlarda sizin işinizi kolaylaştırırken daha az zaman harcayarak daha çok kar etmenizi amaçlamaktadır.

İşinizi daha kârlı hale getirmek için ihtiyaç duyduğu her şeyi hesaba katmaya her zamankinden daha fazla adadıysanız, zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacak en iyi stoksuz satış araçlarının ve uzantılarının hangileri olduğuna dair bazı tavsiyelerde bulunacağız bu yazımızda. Burada bahsedeceğimiz uygulamaları ve uzatanları 4 farklı başlık altında inceleceğiz. 

amazon seo, amazon optimization, search engine, product pages, amazon seo, amazon optimizasyonu, arama motoru, ürün sayfaları,

Bu yazımızı okumadan önce Dropshipping ile Affiliate Marketing karşılaştırdığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. İki farklı pasif gelir modeli hakkında detaylı yazımız sayesinde evde bilgisayarınız başınızda nasıl para kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Öncelikle stoksuz satış metodunu kullanarak e-ticaret yapan bireysel satıcıların vazgeçilmez yardımcısı Pirahas Dropshipping Yazılımından bahsetmek istiyorum. Pirahas sadece Dropshipperlar için değil tüm e-ticaret modelleri için benzersiz bir otomasyon sistemi sağlıyor. Pirahas, dropshipping ürünlerini Amazon mağazanıza kolayca aktarmanıza, aralıksız olarak otomatik güncellemenize ve sadece birkaç tıklamayla doğrudan müşterilerinize göndermenize olanak tanır. Çok yakında hizmete sunacağı Repricing yani dinamik fiyatlandırma özelliği ile pirahas uygulamasını kullanan dropshipperlar nokta atışı yapan ürün otomasyonu ile doğru ürünleri bulup hedef pazarda en tercih edilebilir fiyattan satışa sunabilecekler. CRM ve Product Research özellikleri ile e-ticaret yapan tüm satıcılar için nokta atışı özellikleri yardımcı olacak Pirahas aynı zamanda e-ticaret dünyasına katılan yeni satıcılar için ücretsiz olarak dropshipping eğitimi sunmaktadır.

Dropshipping, Affiliate Marketing, Affiliate pazarlama, rehber, satış ortaklığı, stoksuz satış,

Stoksuz Satış İçin En İyi Uzantılar ve Uygulamalar

Dropshipping için kullanılan uzantılar ve uygulamalar genellikle pazar araştırması ve pazarlaması, günlük görev otomasyonu, geri ödeme ve dropshipping satıcısının günlük işleriyle ilgili kolaylaştırmalar sağlarlar. Tüm dünya üzerinde birçok kullanıcı tarafından kullanılan birkaç uygulamayı sizin için listeledim.

Keepa

Bu uygulama Amazon üzerinden satılan bir ürünün satıcı için gerekli özelliklerini detaylı olarak arayabileceğiniz bir uygulamadır. Manuel olarak Amazon üzerinden herhangi bir ülke pazarında bir ürünü aradığınız zaman ürünün telif hakkı gibi problemi var mı diye sorgulamak için Keepa uygulamasını kullanabilirsiniz.

Camelcamelcamel

Kullanımı kolay bir başka araç da Amazon tarayıcı ve fiyat izleyicidir. Camlizer, yararlı tarayıcı uzantısıdır. Burada ayrıca çok satan ürünlere göz atabilir ve arayabilir ve fiyat düşüşlerini takip edebilirsiniz.

AliPrice Shopping Assistant for Walmart

Walmart’taki fiyatları takip etmek için benzersiz ve kullanımı kolay bir uzantıdır. Sizin için en avantajlı ve en karlı şekilde satış yapabileceğiniz ürünleri sizler için listeler.

DSM Auto-Paste Chrome Extension

Bu uzantı, stoksuz satış ürünlerini 60’tan fazla tedarikçiden çevrimiçi mağazalarınıza aktarmanıza yardımcı olacaktır. İş sürecini kolaylaştırabilir ve otomasyon özelliklerini kullanabilir.

 

dropshipping, amazon fba, Rekabet, Yatırım, zaman yönetimi, stok yönetimi, tedarik zinciri, dropshipping, amazon fba, Competition, Investment, time management, stock, supply chain,

Grabley- Dropshipping Search Tools

Bu uzantı, eBay ve Amazon üzerinde çalışabilen bu uygulama kapsamlı bir ürün araştırma uygulaması olarak kullanılmaktadır. Rusya ve Çin gibi ülkelerden kullanıcıya hizmet veren uygulama çeşitli dillerde uyguladıkları kapsamlı destek hatları ile ön plana çıkıyor.

Google Express

Pek çok kişi bunu bilmiyor, ancak Google, ABD’deki büyük tedarikçilerin ürünlerini karşılaştıran ve aynı zamanda bu perakendecinin web sitelerindeki hesaplarınızı kullanarak kontrol etmenizi sağlayan yeni bir Platform başlattı. Bunlar bizim için büyük bir haber Dropshippers, çünkü tek bir kuruş bile ödemeden onu kendi avantajımıza kullanmamıza izin verecek!

Shopzilla ve BizRate

Bu iki site connexity tarafından yürütülen web kaynaklı yardımcı sitelerdir. Shopzilla pazar araştırması konusunda kullanışlı bir uygulama sunmaktayken, BizRate ise ürün araştırma hizmeti sunmaktadır. Connexity, yirmi yılı aşkın bir süredir, çevrimiçi perakendecilerin yeni müşteriler bulmasına ve satışlarını artırmasına yardımcı olmak için teknoloji ve veriye dayalı performans pazarlamasındaki uzmanlığını kullanıyor.

dropshipping, amazon fba, Rekabet, Yatırım, zaman yönetimi, stok yönetimi, tedarik zinciri, dropshipping, amazon fba, Competition, Investment, time management, stock, supply chain,

Algopix

Algopix ile akıllı seçimler yapabilir ve kafa karışıklığınızı azaltabilirsiniz. Daha iyi bir başarı şansına yönelik gerçeklere ve verilere dayalı bir iş stratejisi oluşturabilirsiniz.

BQool Inc

BQool, Amazon satıcılarının günlük iş zorluklarını çözmeleri için yenilikçi bulut tabanlı yazılım hizmetleri geliştiren bir SaaS şirketidir. BQool, 2013’ten bu yana dünyanın farklı yerlerindeki binlerce satıcının Amazon’da başarılı olmasına yardımcı oldu.

FindNiche

FindNiche, karlı ürünleri analiz etmek için kullanabileceğiniz güçlü bir stoksuz satış aracıdır. Düşük rekabet, Yüksek ROIC ve Yeni sıcak satış gibi çeşitli filtreleriyle gelişmiş araştırmalar yoluyla trend olan ürünleri öğrenebilirsiniz. Tüm bu özellikler, tamamlanmış ürün araştırması yapmanıza ve stoksuz satış nişlerini çözmenize yardımcı olur. Bir e-ticaret mağazası sahibi veya Shopify veya AliExpress gibi platformlarda stoksuz satış yapan biri olarak, FindNiche, zamandan tasarruf etmeleri için bir zorunluluktur ve e-ticaret endüstrisine girip rekabet etmek isteyen birçok girişim için yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

PriceBlink Coupons and Price Comparison

ABD ve İngiltere’deki kaynaklarda satın alma işlemlerinizi kontrol etmeden önce size kuponları bulacak benzersiz bir tarayıcı uzantısı.

isoldwhat

EBay’de doğru kategorileri ve bunların benzersiz kimlik numaralarını bulmanıza yardımcı olur.

Canva

Ek olarak çevrimiçi satıcı hesabınız için harika tasarımları herhangi bir uygulamaya gerek duymadan, basit ve kullanışlı bir uygulama Canva’dır. Buradan pek çok şablonu kullanarak hem mağazanız hem de sosyal medya hesaplarınız için harika tasarımlar kullanabilirsiniz.

Sizler için hangi e-ticaret platformunda dropshipping yapıyor olursanız olun size yardımcı olacak dünya çağında birçok kullanıcı tarafından kullanılan uygulamaları ve uzantıları listeledik. Dropshipping bireysel satıcılar tarafından tercih edilen bir e-ticaret modelidir. Ancak bu işte yalnız olmak zorunda değilsiniz. Pirahas sizin zaman kaybından önler ve daha fazla kâr etmenizi hedefler.

e-ticaret yazılımı, dropshipping ile e-ticaret

0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)