E-ticaret pandemi döneminde evden bilgisayar başından gelir elde etmek isteyenler için bir numaralı tercih oldu. Pasif gelirin birçok modeli olmasına rağmen, en az sosyal beceri gerektiren kaynak e-ticarettir. E-ticaret içerisinde ise dropshipping ön plana çıkmaktadır. Bunun en önemli sebebi en az riski barındıran e-ticaret modeli olmasıdır. Stoksuz satış olarak bilinen dropshipping, sermayen olmadan aracı olarak satış yapma modelidir. Kaynak marketten aldığınız ürünü hedef marketinizde üstüne kâr koyarak satmanızdır, temel olarak dropshipping. Ancak bu temel mantığın işlemesi için, yine önemli noktalardan biri de reklamlardır. Eğer siz kendi hedef marketinizdeki mağazanızı doğru bir şekilde tanıtmazsınız, bütün pasif gelir hayalleriniz bitmek zorunda kalır.

Son zamanlarda Dropshipping öğreten herkes, insanlara Facebook’un birincil trafik kaynağı olduğunu söylüyor. Hatta öyle ki, Facebook dışında bir trafik çekmenin zaman ve maddi kayıp olduğunu söyleyenler var. Facebook reklamları olmadan dropshipping yapmak mümkün. Bu sırrı paylaşmak istemeyen birileri var sanırım ancak bu doğru. Facebook reklamlarının çok hassas bir hedefleme yapması bu zamana kadar bu reklam türünü dropshipping yapanlar için reklamların kralı yaptı. Bunu reddetmek samimiyetsiz olur. Ancak bu yazımızda sizlere facebook reklamları dışında trafik elde edebileceğiniz diğer reklamlardan bahsedeceğiz.

Öncelikle Facebook reklamlarını alternatif sunmadan önce facebook reklamları neyi sunmaktadır, onu öğrenelim.  Facebook Reklamlarının bir stoksuz satış işi yürütmek isteyen kişilerin ürünlerini doğru kişilerin önüne çıkarmasını kesinlikle çok daha kolay hale getirdiğini kabul etmeliyiz. Ancak son zamanlarda burada bir problem var. Sorununuzun özü, insanlar Facebook’tayken, özellikle ürün satın almak istemiyor olmalarıdır. Dolayısıyla, Facebook reklamlarınızı akışlarında gördüklerinde, ürününüzle ilgilenebilirler ancak genellikle satın alma niyetleri yoktur.

amazon seo, amazon optimization, search engine, product pages, amazon seo, amazon optimizasyonu, arama motoru, ürün sayfaları,

Bir dropshippers’ın bir dropshipping mağazası için en iyi şekilde nasıl kullanabilecekleri ile birlikte kullanabileceği diğer potansiyel trafik kaynaklarından bazılarını tartışacağım. Ama diğer trafik kaynaklarına geçmeden önce, bir dropshippers’ın paralı reklamlara gerek duymadan trafik çekmesini sağlayan bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaları neler olduğunu “Her Dropshipper’ın Bilmesi Gereken Tools’lar” yazımızda bahsettik. Bu yazımızıda okumanınız tavsiye ederiz.

Google Ads

Facebook dışında, Google Ads, bir stoksuz satış mağazası olarak muhtemelen en çok başarıyı görebileceğiniz yerdir. Google’ın, sitelerinde çeşitli ürünler sunan stoksuz satış mağazalarına mükemmel bir şekilde uyan “Google Alışveriş” adlı belirli bir kampanya türü vardır. Google Ads, alışveriş kampanyalarından çok daha fazlasıdır. Ayrıca Google Arama, Google Görüntülü Reklam ve Youtube kampanyaları da yürütebilirsiniz. Ancak bu kanallar, öncelikle tek bir ürüne veya yakından ilişkili bir dizi ürüne odaklanan mağazalara daha iyi hizmet verme eğilimindedir.

reklam vermek, hedef kitle, farkındalık, facebook ads, dropshipping, advertise, target group, awareness, facebook ads, dropshipping,

Microsoft Advertising

Bu, Microsoft’un Google Ads ile eşdeğeridir ve Bing ve Yahoo arama motorlarında çalışan Alışveriş ve Arama kampanyaları gibi aynı türden reklam seçeneklerinin çoğunu sunarlar. Her ne kadar aynı miktarda trafik hacmine sahip olmasalar da Google’ın hem Bing hem de Yahoo’nun birleşik erişimini birlikte yaptığı, çoğu kez insanların düşündüğünden daha fazla olabilir. Microsoft Advertising ile ilgili harika bir özellik, Google Ads’e o kadar benzer şekilde kurulmalarıdır ki, ayarlarla ve hedeflemeyle aynı kampanyaların tümünü doğrudan Microsoft platformuna aktarabilirsiniz ve kullanıma hazırdırlar.

reklam vermek, hedef kitle, farkındalık, facebook ads, dropshipping, advertise, target group, awareness, facebook ads, dropshipping,

Pinterest Ads

Pinterest, bazı e-ticaret mağazası sahipleri ve dropshipper’lar için gizli bir altın madeni olabilir. Birçok e-ticaret mağazasının, kullanıcılarının doğası ve onu nasıl kullandıkları nedeniyle Pinterest platformunda başarı bulmakta zorlanabilir. Pinterest’teki demografi ağırlıklı olarak kadınlar olarak gözüküyor ve çoğunluk yaş aralığı genç kullanıcılardan oluşuyor. Pek çok araştırma, kadınların internette genellikle erkeklerden daha yüksek bir satın alma davranışına sahip olduğunu göstermektedir, bu kötü bir şey değildir, ancak bunun farkında olmanız gerekir çünkü bu kitleye hitap eden bir mağazanız veya ürünleriniz yoksa, burada başarılı olma ihtimaliniz çok düşüktür.

Snapchat Ads

Genç bir kitleye hitap eden bir e-ticaret mağazanız varsa, Snapchat denemeniz için iyi bir yer olabilir. Reklamcılık oyunu için hala nispeten yeni ve itiraf etmeliyim ki, Snapchat Reklamlarında bir dropshipper olarak başarılı olan kimseyle şahsen tanışmadım veya hiç kimseyle tanışmadım. Ancak, herhangi bir yeni trafik kaynağı gibi her zaman bir potansiyel vardır ve birinin bunu çözeceğine bahse girebilirsiniz.

reklam vermek, hedef kitle, farkındalık, facebook ads, dropshipping, advertise, target group, awareness, facebook ads, dropshipping,

Tiktok Ads

Son zamanların en karlı reklam modeli ise Tiktok. Tiktok’ta her şey var ve her şey izleniyor. Peki nedir bu Tiktok? Adından da anlaşılacağı gibi, yani bir saatin tıklanması (Tik-Tok) , kullanıcıların 15 ila 60 saniye arasında değişen kısa videolar yükledikleri bir sosyal medya uygulamasıdır. TikTok, platform kullanıcılarına müzik, filtre, çıkartma ve diğer birçok araçtan oluşan videolar oluşturmasına izin verdiği için genç nesli eğlendiriyor. Genç müşterilerin egemen olduğu sayısız mobil uygulama çağında, her e-ticaret işletmesinin böyle bir kitlenin ilgisini uyandırması için dikkate değer bir potansiyel vardır. Bununla birlikte, bu olasılık, genç izleyicinin gözlerini kapamadan görmezden geldiği genel reklamı içermiyor. Gençler, onları yıpratmayan yaratıcı reklamlarla bağlantı kurar.

Genç müşteriler birincil hedef kitlenizse, işletmenizi TikTok Reklamları aracılığıyla TikTok’ta tanıtmak yapılacak doğru şeydir. Aylık aktif kullanıcılarının%60’ından fazlası 24 yaşın altındadır. Gençleri, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi olabildiğince yaratıcı bir şekilde satın almaya teşvik etmek istiyorsanız TikTok ideal platformdur.

Son olarak sizlere, stoksuz satış metodunu kullanarak e-ticaret yapan bireysel satıcıların vazgeçilmez yardımcısı Pirahas Dropshipping Yazılımından bahsetmek istiyorum. Pirahas sadece Dropshipperlar için değil tüm e-ticaret modelleri için benzersiz bir otomasyon sistemi sağlıyor. Pirahas, dropshipping ürünlerini Amazon mağazanıza kolayca aktarmanıza, aralıksız olarak otomatik güncellemenize ve sadece birkaç tıklamayla doğrudan müşterilerinize göndermenize olanak tanır. Çok yakında hizmete sunacağı Repricing yani dinamik fiyatlandırma özelliği ile pirahas uygulamasını kullanan dropshipperlar nokta atışı yapan ürün otomasyonu ile doğru ürünleri bulup hedef pazarda en tercih edilebilir fiyattan satışa sunabilecekler. CRM ve Product Research özellikleri ile e-ticaret yapan tüm satıcılar için nokta atışı özellikleri yardımcı olacak Pirahas aynı zamanda e-ticaret dünyasına katılan yeni satıcılar için ücretsiz olarak dropshipping eğitimi sunmaktadır.

0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)