Evde kaldığımız pandemi günlerinde, hemen hemen herkes en az bir defa evde otururken nasıl para kazanabileceğini düşünmüştür. Aklınıza farklı bir sürü fikir gelmiştir ama bu fikirleri hayata geçirmek biraz riskli olduğu için vazgeçmiş olabilirsiniz. Ancak hayata geçirdiğiniz iş hakkında iyi bir bilgi birikiminiz ve birazcık da şansınız varsa evde kalmayı fırsata dönüştürüp iyi paralar kazanabilirsiniz. 

Eğer siz de evde otururken para kazanmak istiyorsanız doğru sayfadasınız. İşte, bu yollardan bazıları:


pasif gelir, evden nasıl para kazanabilirim, en karlı e-ticaret modeli, dropshipping, passive income, how can I make money from home, the most profitable e-commerce model,,

 

1. Dropshipping

E-ticarete atılmak istiyorsunuz, ancak herhangi bir sermayeniz mi yok? Satacağınız ürünleri depolamak için para harcamak mı istemiyorsunuz? Ya da stok oluşturmak ve depolamak gibi süreçlere hakim değil misiniz? O zaman dropshipping tam size göre. Dropshipping herhangi bir sermaye gerektirmeyen, satacağınız ürünlere fiziksel olarak sahip olmanız gerekmeyen, ürünlerinizi müşteriye direkt tedarikçiden gönderdiğiniz bir iş modelidir. Dropshipping yapmak için bir online mağaza açmak, siparişleri sizin adınıza depolayacak ve müşterilere gönderecek bir tedarikçi bulmak yeterlidir. Üstelik artık bunları yapmak için saatlerinizi harcamak zorunda da değilsiniz çünkü Pirahas bunu sizin yerinize yapacaktır. Tek yapmanız gereken Pirahas’a üye olup yönergeleri takip etmektir. Daha sonra arkanıza yaslanıp Pirahas’ı izleyin.

 

pasif gelir, evden nasıl para kazanabilirim, en karlı e-ticaret modeli, dropshipping, passive income, how can I make money from home, the most profitable e-commerce model,,

 

2. Online Eğitmenlik

Eğer kendinizi herhangi bir alanda iyi yetiştirdiğinizi ve uzmanlaştığınızı düşünüyorsanız, neden online eğitmenlik yapmaya başlamıyorsunuz? Üstelik herhangi bir sınırlama yok. Belki online bir şekilde canlı yoga kursu verirsiniz, belki e-ticaret üzerine videolar çekersiniz, belki de sadece matematikte ya da kodlamada iyisinizdir ve bu alanlarda hevesli olup öğrenmeye çalışan insanların sorularını yanıtlarsınız. Tek şart olarak eğitim vereceğimiz alanda yetkin olmanız gerekmesidir diyebiliriz. Bundan sonrası sizin öğretme becerilerinize bağlıdır.

3. Çeviri yapmak

Dünya üzerinde yüzyıllardır birden fazla dil bilen insanlar çok değer görmüştür. Eğer siz de ana dilinizden başka bir dil veya dillerde iyi olduğunuzu düşünüyorsanız çeviri yapıp para kazanmak tam sizlik. Çeviri yapmaya başlamak için dil yeterliliğinizi ispatlayacak herhangi bir belge veya sınav sonucu işinizi çok kolaylaştıracak ve rakiplerinizden sıyrılmanızı sağlayacaktır. Bundan sonrası internet üzerinde yayınlanmış ilanları takip etmeyi gerektiriyor. Çevirdiğiniz metinler ya da videolar arttıkça portfolyonuz genişleyecek ve muhtemelen daha iyi kazançlar sağlayan işler almaya başlayacaksınız.

4. İçerik yazarı / Metin yazarı

Sosyal medyanın bu derece hayatımızın içinde olduğu günlerde birçok şirketin internet siteleri, blogları ya da youtube hesapları için içerik üreticisine veya bu içerikleri yazıya dökecek metin yazarlarına ihtiyaçları vardır. Bu nedenle eğer kaleminize ve hayal gücünüze güveniyorsanız bu işten çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Etkileyici yazılar yazmak ve onlara uygun görseller bulmak müşterilerinize karşı iyi bir izlenim bırakmanızı sağlayacaktır. Başlangıçta hedefiniz olan şirketleri ve sosyal medya hesaplarını takip ederek ihtiyaçlarından anında haberdar olmak iyi bir yöntemdir ancak bunun yanında internet üzerinden bulabileceğiniz çeşitli gruplara katılmak da iyi bir tercih olabilir.

5. Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlığı adını ilk okuduğumuzda kolay bir işmiş gibi gözükebilir. Çünkü  günümüzün çoğunu bu platformlarda geçiriyoruz. Etrafımızdaki hemen hemen herkes sosyal medya ile iç içe ancak danışmanlık göründüğü kadar kolay değildir. İyi bir danışmanlık yapabilmek için iyi bir sosyal medya kullanıcısı olmak artı sağlar ancak tek başına yeterli değildir. Bunun yanında danışmanlığı yapılan hesabın takipçi kitlesinin beğeneceği ve etkileşimde bulunacağı bir hesaba dönüşmesi için başarılı bir analiz yeteneğine sahip olmak, yaratıcı ve yenilikçi olmak gibi yetenekler çok önemlidir. Eğer bu yeteneklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bir yandan sosyal medyada gezinirken bir yandan da para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

pasif gelir, evden nasıl para kazanabilirim, en karlı e-ticaret modeli, dropshipping, passive income, how can I make money from home, the most profitable e-commerce model,,

 

Sonuç olarak, evde otururken para kazanmak tahmin ettiğinizden daha kolay olabilir, eğer yeteneklerinizin ve yetkinliklerinizin farkında olursanız. Yukarıda sadece beş adet iş fikrinden bahsettik bunlardan birini veya birkaçına girişebilir veya bu fikirlerden ilham alarak kendi alanınızı oluşturabilirsiniz. Covid-19 virüsünün sosyal yaşamımız ve iş hayatımızda büyük bir etkisinin olduğu şu zamanlarda sadece iyi bir internet bağlantısı ve bir bilgisayarla, hatta akıllı telefonunuzu kullanarak bile para kazanabilirsiniz. Evde otururken para kazanmak hayallerinizle sınırlı kalmasın.

0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)