Editoryal öneriler, bloggerlar veya yayıncılar gibi üçüncü parti içerik oluşturuculardan ürünle ilgili görüş ve geri bildirimlerini içeren Amazon Associates (affiliate) programının bir parçasıdır. Bu nedenle, bağlı kuruluş ürünlerini kendi web sitelerinde tanıtmak yerine, bloggerlar ürünleri doğrudan Amazon’da önerecek ve tanıtacaktır. Böylelikle hem  blogger ya da influencer, hem de Amazon satıcısı kazanacaktır. Bir müşteri editoryal içindeki ürün bağlantısını kullanarak bir satın alma işlemi yaparsa, bu yayıncı bu satış için küçük bir komisyon alır. Editoryal tavsiyede yayınlanan İçeriğin Amazon’dan hiçbir şekilde etkilenmediğini bilmek önemlidir. Editoryal önerilerde gördüğümüz tüm yorumlar Amazon’a değil, makaleyi yazan üçüncü parti bloggera aittir.
Amazon içerik önerisi, Direk nakliye, Amazon FBA, Ortaklık Programı, marka bilinirliği, Dropshipping, Amazon FBA,
 

Amazon’un Yazım Önerilerini Kimler Kullanmalıdır?

 

Bir ürünün editoryal tavsiye için uygun olması için gereken minimum kriterler şunlardır:

  • En az 4 yıldızlı derecelendirme ile en az 100 yorum
  • Satışlarda ayda 30.000 dolar
  • Kategorisi için en çok satan sıralamanın en iyi %20’sine girmek
  • Ürün listesinde tıbbi önerilerin olmaması
  • Din, cinsiyet veya uyuşturucuyla ilgili ürünlerin satılmaması
  • Stokta bol miktarda envanter olması

Editoryal Önerilerin Faydaları

Amazon’da daha fazla ürün satmak ve listelerinizin bolca görüntülenmesi için mümkün olduğunca çok sayıda potansiyel müşteri edinmeniz gerekir.

Amazon içerik önerisi, Direk nakliye, Amazon FBA, Ortaklık Programı, marka bilinirliği, Dropshipping, Amazon FBA,

Editoryal öneriler, çokça görüntüleme aldıklarından size benzer ürünleri satan rakiplerinize karşı öne çıkmanızı sağlarlar (Bunlar, sponsorlu ürün reklamlarından farklıdır, çünkü editoryal öneri arama sonuçlarını ayırır ve sayfada daha belirgin bir şekilde sunulur.)

Örneğin yoga matları hakkında bir yogininin yazdığı yazı Amazon’da satılan en iyi 3 yoga matını listeliyorsa, satışların ne kadar artacağını siz düşünün!

Bu kategorilerin her biri, en iyi ilgili anahtar kelimelerden yararlanır—başka bir deyişle, bir müşteriyi satın almaya motive eden en iyi nedenler. Örneğin, bir müşteri bütçeye önem vermeyebilir ve çevre dostu bir yoga matı satın almayı tercih eder. Arama sonuçlarındaki editoryal öneri bölümünde vurgulanan belirli avantajlara sahip olmak, bir müşterinin karar vermesini çok daha kolay hale getirecektir.

Amazon içerik önerisi, Direk nakliye, Amazon FBA, Ortaklık Programı, marka bilinirliği, Dropshipping, Amazon FBA,

Amazon’da Editör Önerisi Nasıl Alınır?

Editoryal bir öneri almak için, Amazon’da makaleler yayınlayan influencerlarla tek tek iletişime geçmeniz gerekir, bununla uğraşmak istemezsen bir ajansla çalışabilirsin.

Ne kadara mal olacak?
Başlamak için, çoğu ajans, makalenizin bir yayıncı tarafından yazılması ve Amazon’a gönderilmesi için bir kerelik bir ön ücret talep edecektir.

Ürününüzün editoryal tavsiyesi Amazon’da yayınlandıktan sonra, doğrudan editoryalden elde edilen toplam gelir için aylık bir ücret ödeyeceksiniz. Bu, sponsorlu ürün reklamları yayınlamanın aksine, öngörülebilir bir aylık reklam maliyeti oluşturduğu için son derece faydalıdır.

Makale ne kadar süre görüntülenecek?
Makalenin görüntülenme şekli, sponsorlu ürün reklamlarının nasıl yayınlandığına benzer şekilde anahtar kelimelere dayanır. Makaleniz, özellikle rekabetçi anahtar kelimeler içeren öneriler için diğer yayıncıların içeriğiyle birlikte bir rotasyona girecektir.

Bu nedenle, bazı müşteriler tavsiyenizi görürken, Diğerleri olmayabilir. Yine, aradıkları anahtar kelimelere bağlı olacaktır. Ortalama olarak, editoryal önerileriniz zamanın yaklaşık %25’inde görüntülenecektir.

Editoryal tavsiyeden herhangi bir satış görmüyorsanız ne olur?
Editoryalden herhangi bir satış almazsanız, aylık ücretlerinden feragat edip edemeyeceklerini görmek için birlikte çalıştığınız ajans veya yayıncıyla iletişime geçin.

Makalenin ifadesini beğenmezseniz, değiştirebilir misiniz?
Ne yazık ki, Hayır. Yayıncılar içeriği bağımsız olarak oluşturduğundan, ürünleriniz hakkında yazdıkları şey üzerinde hiçbir kontrole sahip değilsiniz. Ancak, yayıncının ürününüzü olumlu bir ışıkta boyayacağını unutmayın-programın amacı budur!

Amazon içerik önerisi, Direk nakliye, Amazon FBA, Ortaklık Programı, marka bilinirliği, Dropshipping, Amazon FBA,

Eğer siz de Amazon’da satışa başlamayı aklınıza koyduysanız ya da hali hazırda satış yaptığınız bir mağazanız varsa editoryal önerileri kullanmayı düşünebilir ve Pirahas’ı kullanarak tüm yeniliklerden haberdar olabilirsiniz. 

Son olarak sizlere, stoksuz satış metodunu kullanarak e-ticaret yapan bireysel satıcıların vazgeçilmez yardımcısı Pirahas Dropshipping Yazılımından bahsetmek istiyorum. Pirahas sadece Dropshipperlar için değil tüm e-ticaret modelleri için benzersiz bir otomasyon sistemi sağlıyor. Pirahas, dropshipping ürünlerini Amazon mağazanıza kolayca aktarmanıza, aralıksız olarak otomatik güncellemenize ve sadece birkaç tıklamayla doğrudan müşterilerinize göndermenize olanak tanır. Çok yakında hizmete sunacağı Repricing yani dinamik fiyatlandırma özelliği ile pirahas uygulamasını kullanan dropshipperlar nokta atışı yapan ürün otomasyonu ile doğru ürünleri bulup hedef pazarda en tercih edilebilir fiyattan satışa sunabilecekler. CRM ve Product Research özellikleri ile e-ticaret yapan tüm satıcılar için nokta atışı özellikleri yardımcı olacak Pirahas aynı zamanda e-ticaret dünyasına katılan yeni satıcılar için ücretsiz olarak dropshipping eğitimi sunmaktadır.

0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)