Dropshipping yapmak ve bu yolla gelirinizi birkaç katına çıkarmak keyifli olsa da ürün bulma, ürünlerin piyasaya uygunluğunu saptama ve mağazanızı devamlı güncel tutma konuları e-ticarette yeniyseniz birer kabusa dönüşebiliyor. Daha önce blog sayfamızı ziyaret etmediyseniz veya dropshippinge yeni başlıyorsanız önceden yayınlanan yazılarımızı okuduktan sonra bu sayfaya dönmenizi tavsiye ederiz. Bu yazımızda dropshipping yaparken doğru ürünlere nasıl ulaşacağımız ve mağazamızın güncelliğini nasıl koruyacağımız konularına değineceğiz.


dropshippin, kar ettiren ürünler, e-ticaret, tedarik, kargo, dropshipping, profitable products, e-commerce, procurement, shipping,

 

Dropshipping yaparken envanterlerden herhangi birini görmeyeceğiniz için güvenilir bir tedarikçi bulmak ve ürünleri doğru fiyat politikasıyla satmak piyasada tutunabilmeniz için iki altın kural. Ama ne yazık ki bu iki kural mağazanızın itibarı için önemli olsa da dropshipping gibi edilebilecek kârın sınırsız olduğu bir yöntem için düşünmemiz gereken daha fazla etken var.

 Öncelikle doğru ürünü bulmak ve doğru fiyatlandırma yapmakla başlayalım.

 

Trend ürünleri tespit etmek çoğunlukla hayat kurtarır

Dropshipping yaparken trend ürünlerin bir kısmına yer vermeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin; pandemi döneminde bolca maske, dezenfektan, pijama ve elektronik ürün satışı oldu. Bu süreçte mağazanızda araba camı sileceğine yer vermek ve bunda kâr elde etmeyi ummak pek akıllıca olmayacaktır.  Geniş bir kitlenin önüne çıkmadan önce popüler ürünleri doğru analiz ederseniz başarıya bir adım daha yaklaşacaksınız.


Rakip mağazalara göz atmadan işe başlamayın

Size benzer ya da sizinle aynı ürünleri satan birçok mağaza olduğunu dropshippinge başlar başlamaz fark edeceksiniz. Bu mağazaların ürünlerini nasıl sunduğuna, indirim oranlarına ve satış fiyatlarına bir göz gezdirin. Sizin satmak istediğiniz ama rakibin satış fiyatına oranlayınca benzer bir fiyata tedarik edemeyeceğiniz ürünler olacaktır. Bu ürünleri sonraki aşamalara erteleyip rekabet ortamında hükmen mağlup olma durumunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

pasif gelir, evden nasıl para kazanabilirim, en karlı e-ticaret modeli, dropshipping, passive income, how can I make money from home, the most profitable e-commerce model,,


Dropshipping yaparken ürün bulmada çevrimiçi gruplardan yararlanabilirsin

Artık her iş kolunun olduğu gibi dropshippingin de Facebook, LinkedIn gibi sosyal medya araçlarında gruplar ve forumları var. Bu gruplara ve forumlara katılarak dünyada hangi bölgelerde hangi ürünler popüler öğrenebilir, rakiplerin neler satmayı planladığını analiz edebilir ve fiyatlandırma konusunda fikir edinebilirsin. Dropshipping yapan çoğu kişi bu forum ve grupları aktif olarak kullanıyor.


Otomasyon aracı kullanarak piyasa hakkındaki bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsin

Otomatik şekilde ilerleyip zaman kazandıran otomasyon  araçları dropshipping yaparken en büyük yardımcınız olacak. Örnek vermek gerekirse, Pirahas’a kaydolarak verilere dayalı olarak hangi ürünleri satacağınıza karar verebilir ve hemen mağazanıza ekleyebilirsiniz. Bu sayede kendi çabanızla günler sürecek bir işten dakikalar içinde sıyrılabilirsiniz.


dropshipping, kar ettiren ürünler, e-ticaret, tedarik, kargo, dropshipping, profitable products, e-commerce, procurement, shipping,


Fiyatlandırma konusunda iyi düşünün

Başarı için kâr elde etmeniz şart. Mağazamızdaki ürünlere çok yüksek fiyatlar koymamamız gerektiğini zaten söylemiştik ama çok düşük fiyatlar belirlemek de size katkı sağlamayacaktır. Ürünün size maliyetini, nakliye ücretini ve elde etmek istediğiniz kârı iyi belirlemelisiniz. Ayrıca ürünün pazarlanması ve mağazanızın tanıtımı için de bir bütçe oluşturmalısınız. Bu etkenleri göz önünde bulundurarak fiyatlarınızı belirlerseniz sizin için dropshipping çok daha kolay olacak.


dropsipping, e-ticaret, dropshipping software, dropspipping yazılımı, dropshippin uygulaması, amazon fba, amazon dropshipping, pasif gelir, passive income,


Mağazamın güncelliğini nasıl koruyacağım?

Bu soru dropshipping yapan herkesin başını ağrıtmıştır. İndirim olduğu için eklediğiniz üründeki indirim sona erebilir, hangi ürünleri satın almanız gerektiğini bilemediğiniz için bomboş bir mağazayla karşı karşıya kalabilirsiniz ya da ürünleriniz tükenebilir. Mağazanız güncel olmazsa satışlarınız ciddi oranda düşecektir. Bu süreçle başa çıkabilmek uğraş gerektirir ve zamanınızın büyük kısmını bu konuya harcamazsanız içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Bu sorun için farklı çözüm yolları aramış olabilirsiniz ama en akılcı yol Amazon otomasyonunuzu sağlayacak Pirahas’ı kullanmak olacaktır. Bu sayede mağazanıza ürünler sizin denetiminizde ama otomatik olarak yüklenecektir. Satıştan kalkmasını istediğiniz ürünleri kendiniz belirleyeceksiniz ve dakikalar içinde mağazanız için yüzlerce ürün bulacaksınız. Bu işleri Pirahas’a bırakarak kazandığınız sürede de elde ettiğiniz kârla ülke ülke gezebilir, Everest’in tepesine tırmanırken de Burj Khalifa’nın tepesinden manzarayı izlerken de para kazanmaya devam edebilirsiniz.

Bu yazımızda Amazon dropshipping ile ilgili en temel sorunlara çözüm önerileri sunduk. Emeğinizi ve akıl yürütme gücünüzü ortaya koyarsanız dropshipping ile ilgili hiçbir sorun aşılmaz değil. Dropshipping ile ilgili püf noktaları ve stratejileri öğrenmek için blog sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)