Her zaman yayınlamak istediğiniz bir hikâye kitabınız veya yeni bir single şarkınız mı var? Ya da belki bir t-shirt üzerinde mükemmel olacak tasarımlara sahip bir grafik sanatçısı mısınız? Bu sana benziyorsa, neden hayalini gerçeğe dönüştürmüyorsun? Amazon sanatınızı kitlelerin önüne çıkarmak için birkaç farklı yol önerdiğinden, içerik oluşturucu olmak için daha iyi bir zaman olamaz. Bu yazımızda, dijital içeriğin nasıl oluşturulacağını ve bunu Amazon kullanarak nasıl para kazanılacağını anlatıyor olacağız.

Dijital bir ürün yaptınız. Test ettiniz, revize ettiniz, geri bildirimler topladınız ve harekete geçtiniz ve pazar araştırmanızı yaptınız. İster yükselsin ister düşsün, dalmaya ve insanların parasını ödeyip ödeyemeyeceğini görmeye hazırsanız dünyanın en büyük çevrimiçi pazarı Amazon, başlamak için harika bir yerdir.

Neden Amazon’da Dijital Ürünler Satmalısınız?

Dijital İçerik, Kindle, Amazon Muzik, Amazon Ürün Fikirleri, Ürün Seçimi, Amazon'da Satış, Digital Content, Kindle, Amazon Music, Amazon Product Ideas, Product Selection, Selling on Amazon,Daha önceki yazılarımızda birçok bahsettiğimiz gibi Amazon, dünyanın en büyük çevrimiçi alışveriş platformudur. Dünya üzerinde milyonlarca insan, evlerinden birkaç küçük hamle ile alışveriş yapabilmenin keyfini çıkartıyor. Bu Amazon’da satış yapmak için başlı başına bir sebep olabilir, ancak Amazon’da dijital ürünler satmak için daha fazla sebeplerimiz bulunuyor. Tamamen çevrimiçi olduğu için, aynı zamanda dijital ürünler için de mükemmel bir yer. Neden birisi anında Amazon’dan indirebilecekken bir şeyi satın almak için bir mağazaya gitmeyi seçsin. İnsanların, teknolojinin gelişmesi ile birlikte değişen alışkanlıklarının da bundan payı çok büyük. Örneğin, İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre insanların %80’i kitap okuma alışkanlığı dijitale geçirmiş durumda.

Amazon’da Ne Tür Dijital İçerikler Oluşturabilirsiniz?

Amazon’da dijital içerik satmak konusunda ikna olduysanız, muhtemelen aklınızda birkaç soru daha vardır. Bunlardan bir tanesi ne tür dijital içerikler oluşturabilirsiniz. Amazon sizlere, e-kitaplardan şarkılara ve tişört tasarımlarına kadar, aday girişimcilerin platformlarında para kazanmaları için birçok yol sunuyor. Şimdi bu içerik türlerini teker teker inceleyelim.

Dijital İçerik, Kindle, Amazon Muzik, Amazon Ürün Fikirleri, Ürün Seçimi, Amazon'da Satış, Digital Content, Kindle, Amazon Music, Amazon Product Ideas, Product Selection, Selling on Amazon,

Kitaplar: Kitap yazmakla ilgileniyorsanız, Amazon, ikisi kesinlikle dijital olan kitap satmak için en az üç yol sunar. Öncelikle kitapların fiziksel kopyalarını Amazon FBA kullanarak Amazon’da satabilirsiniz. Veya Amazon’un Kindle Direct Publishing (KDP) aracılığıyla e-kitap satabilirsiniz, bu da bunu yapmanın iki yolunu sunar: dijital ve “talep üzerine baskı”.

Müzik: Müzisyenler için Amazon, Amazon Music’in bir parçası olan TuneCore’u sunar. TuneCore aracılığıyla müzisyenler şarkılarını yükleyebilir ve bunları anında Amazon, iTunes, Spotify, Google Play ve dünya çapında 150’den fazla mağazada kullanılabilir hale getirebilirler.

Sanat: Katil bir sanat eseri olan bir sanatçı veya grafik tasarımcıysanız, görsellerinizi Amazon Merch’e yükleyebilir ve çalışmanızı basılı bir tişört üzerinde görebilirsiniz. KDP ve TuneCore gibi, Merch de ürünleri satmak için envantere sahip olmanızı gerektirmez. Tek yapmanız gereken bir siparişin gelmesini beklemek, Amazon ürünü tüketici için yaratır ve siz para kazanırsınız.

Amazon’da Dijital İçerik Oluşturucu Olmak İçin Neye İhtiyacınız Var?

Dijital İçerik, Kindle, Amazon Muzik, Amazon Ürün Fikirleri, Ürün Seçimi, Amazon'da Satış, Digital Content, Kindle, Amazon Music, Amazon Product Ideas, Product Selection, Selling on Amazon,Amazon’da dijital içerik oluşturucu olmanın en iyi yanı, bunu yapmak için bir ton başlangıç ​​sermayesine sahip olmanıza gerek olmamasıdır. İhtiyacınız olan şey, benzersiz hikâyeniz veya konseptinizin yanı sıra başarıya giden şu üç ortak payda: Beceri, odaklanma ve pazarlama bilgisidir.

Ne yaparsan yap, yaptığını bildiğinden emin ol! Bu, konuyla ilgili dünyanın önde gelen uzmanı olmanız gerektiği anlamına gelmez. Ancak hakkında ne yazarsanız veya yaratırsanız, inandırıcı içerik oluşturmak için yeterince bilgi sahibi olmalısınız ve bu konu etrafında sürekli olarak yeni içerik oluşturabilmelisiniz. Tutarlılığın anahtarı odaklanma ve iradede yatar. Bunlarla mücadele ediyorsanız endişelenmeyin. Odağınızı geliştirmenin en iyi yolu çıktıları görmezden gelmek ve bunun yerine girdilerinizle ilgilenmektir.

Normal içerik oluşturmaya alıştığınızda, içeriğinizi pazarlamanın, geliştirmenin ve orijinal konseptleri genişletmenin yollarını bulmanız gerekir. Amazon’da satış yapmak size PPC (tıklama başına ödeme) aracılığıyla işinizin reklamını yapabileceğiniz bir platform sunarken, Amazon platformu dışındaki müşterileri çekmenin başka yolları da vardır.

Amazon’da Dijital İçerik Nasıl Satılır?

Ne yazmak, üretmek veya tasarlamak istediğinizi tam olarak biliyor olabilirsiniz… Veya bilginizi ve yaratıcılığınızı bir şeyler yapmak için kullanmak istediğinizi biliyor olabilirsiniz, ancak neyin satılacağını bilmiyorsanız bu sizin için büyük bir problem yaratabilir. Bunun için Amazon’da ürettiğiniz dijital içeriklerini nasıl satmanız gerektiği konusunda detaylı bir bilgiye sahip olmanız gerekmektedir.

Dijital İçerik, Kindle, Amazon Muzik, Amazon Ürün Fikirleri, Ürün Seçimi, Amazon'da Satış, Digital Content, Kindle, Amazon Music, Amazon Product Ideas, Product Selection, Selling on Amazon,

Doğru fırsatları araştırın ve fikirlerinizi temel prensiplerin onayına sunun. Bu çok temel bir çevrimiçi satış bilgisi gibi gözükebilir ancak konumuz dijital bir içerik üretimi olduğu için dikkatli olmalısınız. Piyasa araştırması sonrası intihal yapıp yapmadığınız konusunda dikkatli olmalısınız. Ancak yine de daha önce bu işi yapmış, satıcıların izledikleri yolları kontrol etmek takip etmek oldukça kıymetlidir.

Diğer önemli konulardan biri ise içiriğiniz için bir geri bildirim döngüsü oluşturmanız gerekmektedir. Amazon’da müşterilerin bir ürünü satın almadan önce o ürünün yorumlarına ve puanlarına çok dikkat ederler. Puan ve yorum her şeydir. Çünkü bu değerlendirmeler, ürünü daha önceden satın alıp kullanmış müşterilerin o ürün hakkında sundukları tarafsız bir yorumdur. Kullanıcılar işine yarayacak ürünleri kullanmak ister, asla zaman kaybetmek istemezler. Geri bildirim döngünüzü ne kadar hızlı mükemmelleştirirseniz, her ay size para harcamak isteyen bir kitle o kadar hızlı yaratırsınız.

Amazon satışlarında başarıya ulaşmak isteyen satıcıların tüm algoritmaları bilmesi ve onları doğru değerlendirip online mağazasını ona göre güncelleyip, çeşitlendirmesi gerekmektedir. Doğru stratejiler izlerseniz eğer Amazon’da başarılı olmamak için hiç bir sebebiniz olmayacaktır. Üstelik Amazon’da satış yapabilmeniz ve başarılı bir online mağaza satıcısı olmanız için yüzlerce, binlerce ürüne sahip olmanızda gerekmiyor. Dropshipping dediğimiz stoksuz e ticaret yapabilmenizi sağlayan bir yöntem var. Aynı stratejileri Dropshipping de uygularsanız stoğu olan birçok satıcının yine önüne geçebilirsiniz. Dropshipping nedir detaylı öğrenmek ve online kazanmaya bir yerden başlamak isterseniz eğer “Dropshipping Kursumuza” bir göz gezdirebilirsiniz. Dropshipping yaparken sizi rakiplerinizin önüne geçirecek olan “Pirahas Dropshipping Yazılımımız” ise siz kendinize daha fazla vakit ayırabilin diye arka planda daima sizin için çalışacak. Üstelik tamamen güvenli ve Amazon onaylı olarak. Yazımızı sonuna kadar okuyup şu an bu satırlara geldi iseniz eğer; başarmak isteyen birisiniz demektir. Ve bu inancınız, isteğiniz olduğu müddetçe başaracağınıza inanıyoruz. Dropshipping ile başarı yolunda yazılımımız size her zaman eşlik edecek.

0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)