E-Ticaret hareketliliğini kaçırdığınızı düşünüyorsanız yanıldığınızı kanıtlamak adına Amazon’dan nasıl para kazanıldığı sizi doğru metodları izleyerek nasıl para kazanacağınızı bu yazıda anlatacağız. Öncelikle bilmeniz gereken şey e-ticarettir. İnternet üzerinden ürün veya hizmet alımı olarak tanımlanan e-ticaret, 1996 yılından itibaren her geçen gün büyüyerek devam eden bir ticaret stilidir. 4 milyar kullanıcının aşıldığı internet ağında e-ticaretin payı her geçen sene artmaktadır. E-ticaret 2019 yılında 3,49 trilyon dolar ticaret hacmi ile tüm ticaretin %16,9’luk kısmını oluşturmaktadır. Yaklaşık olarak 600 bin satıcısı bulunan Amazon ise e-ticaretin en güvenli limanı olarak gözükmektedir. İnternetten para kazanmak isteyen satıcıların ve internetten alışveriş yapmak isteyen potansiyel müşterilerin bir numaralı tercihi her daim Amazon olmaktadır.

Amazon Nedir?

internetten para kazanmak, amazondan para kazanmak, amazonda satış yapmak, stoksuz satış, stoksuz E-ticaret, stok olmadan online satış, tedarik, sermayesiz satış, pazaryeri site,make money online, making money on amazon, selling on amazon, dropshipping, E-commerce without stock, online sales without stock, supply chain, capitalless sales, marketplace site,

 

Peki Amazon nedir? Bu güven algısını yaratmak için Amazon yıllar içinde uzun bir yolculuk yaşamıştır.  Amazon, 1994 yılında Jeff Bezos tarafından Cadabra adıyla kuruldu ve 1995 yılında Amazon.com olarak online hale geldi. Yola online bir kitapçı olarak çıkan şirket, zaman içerisinde dünyanın en büyük online perakendecisi haline geldi. Günümüzde artık amazon denildiği zaman ne yağmur ormanları ne de ismini aldığı Amazon nehri gelmemektedir. Farklı kültürlerden ve ülkelerden insanlar internetten para kazanmak için Amazon’u tercih ediyor. Amazon’un stoksuz e-ticaret ya da FBA modelinde bir çok rakibi bulunsada bunların arasında en güveniliri olarak görülüp en çok tercih edilen e-ticaret platformudur. Müşteri odaklılık ve geleceğin alışveriş trendlerini doğru öngörme, Amazon’un net bir şekilde fark edilmesine ve rakiplerinin önüne geçmesine yardımcı oldu. Amazon yapay zekâyı da en ileri kullanan şirketlerden bir tanesidir.

Amazon, e-ticaret dünyasına katılmak isteyenler için büyük bir fırsat. Yıldan yıla Amazon % 25 ila% 31 büyüme görüyor ve Ebay gibi yalnızca tek hanelerde büyüme gören rakipleri yok ediyor. Amazon 2018 yılı istatistiklerine göre ABD’de yapılan online alışverişlerin %34’ü Amazon üzerinden yapılmaktadır. Amazon satıcılarının %92’si gelecek planlarında Amazon’dan satış yapmaya devam etmeyi planlıyor. Bu harika bilgiler ışığında internetten para kazanmak için en doğru adresin Amazon olduğu açıkça gözükmektedir. Peki Amazon’dan para kazanmak yani Amazon’dan satış yapmak için neler yapılması gerekmektedir?


Amazon'da Ürün Satmak

internetten para kazanmak, amazondan para kazanmak, amazonda satış yapmak, stoksuz satış, stoksuz E-ticaret, stok olmadan online satış, tedarik, sermayesiz satış, pazaryeri site,make money online, making money on amazon, selling on amazon, dropshipping, E-commerce without stock, online sales without stock, supply chain, capitalless sales, marketplace site,

 

Amazonda satış yapmak için kendinize uygun bir bir iş modeli geliştirmelisiniz. Bu iş modeli ile stoksuz satış yapan ya da FBA modeli ile kendi ürünlerinizi sattığınız çevrimiçi mağazası açmadan önce belirlemeniz gereken ilk şey kesinlikle hedef kitlenizdir. Satmak istediğiniz ürün hangi pazarda daha çok ihtiyaç duyuluyor. Potansiyel müşterileriniz yaş, cinsiyet, sosyo-ekonomik durumlarını demografik olarak dağılımlarını çok iyi şekilde bilmeniz ve analiz etmeniz gerekmektedir. Ancak bu şekilde doğru kararlar verebilir güçlü bir planlama yapabilirsiniz. Amazon’da para kazanmanın tonlarca yolu ve modeli vardır. Ancak bilmeniz gereken en önemli nokta hedef kitlenizdir. Neyi, nasıl satarsanız satın eğer hedef kitleniz hakkında kararsızsanız ya da hedef kitlenizi bilmiyorsanız sizin için internetten para kazanmak artık sadece bir hayal olarak kalabilir. 

Hedef kitlenizi belirlemeden önce bilmeniz gereken şey ise kendi yetenekleriniz ve ekonomik hareket alanınızı bilmeniz gerekmektedir. Örneğin eğer bir yazarsanız Amazon’dan Kindle Direct Publishing ile kendi kitaplarınızı yayımlayabilirsiniz. Bu seçenekle ilgili tek sorun, başarıyı bulmak için genellikle biraz üretken bir şekilde yazmanız gerektiğidir. Bir veya iki çılgınca popüler kitap yayınlamak mümkün olsa da, cilt, yayınlama oyununun gerçek adıdır. Ne kadar çok yazarsan o kadar çok Amazon’dan para kazanabilirsin. Üretken ve özgün yazarların ayda 40.000 dolara kadar gelir elde edilebilmektedir. 

Amazon’dan satış yapmak ve Amazon’dan para kazanmak için en çok kullanılan yollardan biri ise Amazon Fulfillment-by-Amazon veya daha çok bilinen adı FBA. Amazon FBA demek amazonun sizin ürünlerinizi depolayıp satışını sağlamasıdır. Belirli bir kira bedeli ile amazon ürünlerinizi depolarında saklar ve sisteminde satmanızı sağlar. Bu sistemi daha çok firmasını yurtdışına açmak isteyenler için idealdir. Amazonda kendi ürünlerini satmak için elinizde kira vb giderler için hazır paranın bulunması gerekir. Sizde ürünlerinizi daha büyük mecralara satmak isteyen hedefi gelişmek olan firmalardan biri iseniz Amazon Fba büyümenin en güvenilir yolu.


Amazon'da Dropshipping Yapmak

internetten para kazanmak, amazondan para kazanmak, amazonda satış yapmak, stoksuz satış, stoksuz E-ticaret, stok olmadan online satış, tedarik, sermayesiz satış, pazaryeri site,make money online, making money on amazon, selling on amazon, dropshipping, E-commerce without stock, online sales without stock, supply chain, capitalless sales, marketplace site,


Dropshipping size stok olmadan online satış yapmanızı sağlayan bir e-ticaret modelidir. Stoksuz e-ticaret olarak bilenen dropshipping herhangi bir şekilde üretim aşamasında yer almadığınız ve ürünün üretimi için sermaye koymadığınız ticaret modeli olarak bilinmektedir. Üreticiler ile tüketiciler arasında bir nevi tedarik sistemi kurduğunuzu söyleyebiliriz. Bu tedarik sisteminde üreticiden aldığınız toplu ürünü perakende olarak müşterilerinize sunabilirsiniz. Belirlediğiniz kar marjını ile internetten üzerinden para kazanabileceğiniz en az spesifik yetenek ve en az sermaye gerektiren amazondan satış yapma modelidir. 

Amazon’da dropshipping yapmak, kendi internet sitenizden dropshipping yapmaya kıyasla oldukça avantajlı fakat ne yaptığınızı iyi bilmezseniz bir o kadar da risklidir. Öncelikle avantajlardan bahsedelim, bu avantajları okumak nasıl bir işe soyunduğunuz hakkında size fikir verecektir. Stoğa İhtiyacınız Yok. Dropshipping’in tartışmasız en iyi özelliği herhangi bir envanter ihtiyacınızın olmamasıdır. Bu sayede başarısız olsanız dahi riskiniz stok ile iş yapılan modellere göre çok daha azdır. Ayrıca stok olmaması, iş gücüne olan ihtiyacın da büyük bir bölümünü ortadan kaldırır. Bu yüzden masraf ve giderleriniz, depodan satış yapan işletmelere göre bir hayli düşüktür.

Dropshipping yöntemi ile satışa başlamak, Amazon FBA ya da herhangi bir stoklu satış yöntemine göre çok daha hızlıdır. Bilgi birikimi olarak Amazon FBA kadar işin detaylarını öğrenmeniz zorunlu değildir (öğrenmeniz tabi ki size büyük avantaj sağlayacaktır). Her ne kadar teoride bu kadar hızlı bir şekilde başlayabilecek olsanız da, pratik hayatta suspend olmamanız ve Amazon satış ayrıcalıklarınızın kaldırılmaması için dropshipping yazı serimizi dikkatlice okumanızı ve kararınızı sonrasında vermenizi tavsiye ederiz.

Eğer dropshipping modelinizde Amazon pazaryerleri arası satış yapıyorsanız (Amazon’da her ülkeyi bir pazaryeri olarak düşünebilirsiniz). Örneğin, ürünleri Amerika’da ucuza bulup, Kanada Amazon’da daha pahalıya satıyorsanız (Kar marjına göre Kanada’dan alıp, Amerika’da satıyor da olabilirsiniz), ürünleri aldığınız yer hali hazırda Amazon Amerika olacağı için ürünlerin gönderim süreleri, paketleme standartları gibi bir çok konuda ürünler Amazon standartlarına uygun halde gönderilecektir. Burada size kalan aralarında fiyat farklı bulunan karlı ürünleri tespit etmektir.

 


Amazon’da satış yapmak ve size gelir sağlayacak harika kârlar elde etmek kulağa harika geliyor değil mi? Ancak Amazon dropshipping yapmak için iyi bir ürün araştırması yapmanız gerekmektedir. Hangi ürünü hangi pazarda satacaksınız, o pazarda aynı üründen satılan kaç ürün var ve fiyatları nelerdir, bunların hepsinin araştırılması gerçekten çok zor gözüküyor değil mi? Bunun için endişelenmenize gerek yok çünkü pirahas tüm bunları sizin için yapıyor ve ek olarak sizlere hayatınız boyunca kullanabileceğiniz ücretsiz bir dropshipping eğitim seti vaat ediyor. Pirahas’a ücretsiz kayıt olun ve bu rekabetçi piyasada hemen bir adım öne geçin.


Eğer Amazon’da nasıl para kazanılır sorusunun cevabını bulduysanız sizin bütün ürün arama işlerinizi kolaylaştıracak Pirahas yazılımını kullanmayı öneriyoruz. Pirahas, ürünleri bulmanıza, Amazon mağazanıza eklemenize ve doğrudan müşterilerinize göndermenize olanak tanır. Envanter yok, risk yok. Dropshipping ile hemen başlayalım!

e-ticaret yazılımı, dropshipping ile e-ticaret
0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)