Amazon Prime Day tüm dünyadaki Amazon sitelerinde gerçekleştirilen olan büyük indirim etkinliğidir. Bu sene 6’sı düzenlenecek Amazon Prime Day’de amaçlanan, sunulan çok büyük indirimlerle Amazon’dan para kazanmak isteyen satıcıların, Amazon müşterisini alışveriş yapma zorunluluğuna itmesi ve yeni kitlelere ulaşmasıdır. Normal şartlarda Temmuz ayında yapılan Amazon Prime Day, Covid- 19 nedeniyle Amerika’da ertelenmiş durumda. Amazon tarafından hala bir tarih açıklanmış değildir. Bununla birlikte satış rakamlarının rekora çıktığı etkinlikte Amazon, bu sene pandemi dolayısıyla aldığı erteleme kararını Amazon Hindistan’da uygulamadı. 6 – 7 Ağustos 2020 tarihlerinde 48 saat boyunca süren Prime Day, Amerika’daki etkinliğin hazırlığı olarak yorumlandı.

Amazon’un düzenlediği en büyük indirim etkinliğine ne kadar ilgi büyük olsa da sadece Prime üyeleri yararlanmaktadır. Ancak 100 Milyon’dan fazla Prime kullanıcısının olduğunu varsayarsak ortada dönecek alışveriş çılgınlığının ne derece olduğunu öngerebiliriz.

Amazon Prime nedir? Amazon'da Satış ve Amazon Prime'da Satış Yapmak Arasındaki Fark Nedir?, Amazon Prime'da nasıl satış yapılır?, Amazon Prime Seller Nedir?, Amazon Yerine Getirme - Fulfillment by Amazon (FBA), Satıcı Tarafından Gerçekleştirilen Prime - Seller Fulfilled Prime (SFP), Neden Amazon Prime'da ürün satmalısınız?, What is Amazon Prime?, What's the Difference Between Selling on Amazon and Amazon Prime?, How to sell on Amazon Prime?, What is Amazon Prime Seller?, Fulfillment by Amazon (FBA), Seller Fulfilled Prime (SFP), Why should you sell Amazon Prime?,


AMAZON’UN EN BÜYÜK ALIŞVERİŞ FESTİVALİ

Çılgınlık diyoruz çünkü indirim etkinliğini yine indirim etkinlikleriyle destekleyen kompleks bir operasyondan bahsediyoruz. Her sene daha da büyüyerek devam eden Prime Day etkinliği süresince Lightning Deals, , Amazon Coupons, Deal of the Day indirimleri gerçekleştirilecektir.

Heyecanlı bekleyiş Amazon müşterilerinde olduğu gibi, Amazon’da satış yapan satıcılarda da oluşmuştur. Çünkü bu etkinlik marka bilinirliği açısından büyük bir şans, satış ve ciro anlamında da yüksek bir marj sağlayacaktır. Ayrıca stok eritmek ve maliyetleri düşürmek için ya da yeni satışa sunmak istenilen ürünlerin lansmanı bu etkinlikte yapılarak popülerite sağlamak satıcıların düşünceleri arasındadır.


AMAZON PRIME’DA NASIL SATIŞ YAPILIR?

Kısaca promosyon indirimlerden bahsedelim. Lightning Deals, stok sayısı az olan ürünlerin kısıtlı bir süre içinde geçerli olan indirimlerdir. Amazon Prime Day boyunca çok tercih edilen indirimlerden biridir.

Lightning Deal indiriminde ürünlerinizin yer alması için maalesef siz seçici değilsiniz. Hangi ürünlerin bu indirime dahil olacağını belirleyen Amazon yetkilileridir.

Amazon Coupons, sattığınız üründe indirim kuponu göstererek insanlarda indirim yakaladı algısını yaratmanızı sağlayan indirim etkinliğidir. Bu sayede insanlar kupon yakaladığını düşünerek ürünlerinizi almak isteyecektir. Bu etkinlikteki kural ise mağaza geri dönüş puanınızın 3.5 ve üstünde olmasıdır.

Deal of the Day, birbirine benzer ürün ya da ürün gruplarının bir arada promosyonla satılmasıdır. Ancak Günün İndirimi etkinliğinden yararlanacak olan tek grup Amazon Vendor satıcılarıdır. Hal böyle olunca bu indirim pek mantıklı gelmiyor bir çok satıcıya.

Amazon’un her sene katlanarak büyüyen bu indirim karşısında çok büyük beklentileri vardır. Bu beklentiyi siz de iyi adımlar atarak Amazon’un rüzgarından yararlanabilirsiniz.

Yararlanmak için yapacağınız en güzel çalışma reklam planı hazırlamak olacaktır. PPC kapsamındaki reklamlarınızda, kelime başına verdiğiniz teklifleri üste taşımanız, Prime’da yaşanan trafikten dolayı tasarruflu bir yarar sağlayacaktır.


AMAZON PRİME SELLER NEDİR?

pasif gelir, evden nasıl para kazanabilirim, en karlı e-ticaret modeli, dropshipping, passive income, how can I make money from home, the most profitable e-commerce model,,


Prime etiketini almak Amazon içindeki en prestijli hamlelerden biridir. Prime erişimi olan işletmeler FBA yapan mağazalara oranla çok daha avantajlı duruma gelir. Prime satıcı olmak için öncelikle bazı farkları bilmeniz gerekir. Öncelikle Prime olmak için çok hızlı bir şekilde kargolama yapmanız ve sipariş göndermeniz gerekmektedir.


SELLER FULLFILED PRIME’DAN NASIL YARARLANILIR?

2016 yılında Seller Fullfiled Prime’ın duyurulmasıyla birçok satıcı SFP’den yararlanmak istese de Amazon’un belirlediği kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Bunların başında Prime’ın en önemli özelliği olan 2 gün içinde kargoyu müşteriye ulaştırması geliyorken diğer özellik satış mağazasının yüksek oranlarda sipariş alıyor olmasıdır.
        

SFP ile Amazon Prime satıcısı olmak için halihazırda Amazon FBA satıcısı olmanız gerekmektedir. Amazon FBA sisteminin kullanıcıları kargo süreçlerinde Amazon üstlenme yapar. Ancak SFP ile satış yaparken kargo süreçlerine kendi mağazanız hakim olur. SFP olmak için başvuru yaptığınızda Amazon, hesabınızı incelemeye alır. İncelemeye göre, mağazanızın %99 oranında zamanında sipariş gönderimi, %99 oranıda geçerli takipe sahip olmak, %0,5’ten daha az iptal oranının olması, siparişlerin en az %98’i için Amazon Buy Shipping’in kullanılması gerekiyor.

SFP’de kargolama işlemlerini tamamen firmanız üstlenir ve bu konuda Amazon standartlarında kargolama yapmanız beklenir. Böylece Amazon’un depo ve kargo sürecindeki ağırlığı hafifletilmiş olur. Programa katılmanız için Amazon’un iade politikalarını kabul etmiş olmanız gerekir ve %99 oranında zamanında ulaştırma kriterini sağlamış olmanız gerekir.


SELLER PRIME İLE FBA ARASINDA NE FARK VAR?

Seller Prime ile Fba arasındaki en belirgin fark, satış modelinde ve kargolama bölümündedir. Fba yaparken gönderdiğiniz ürünü Amazon kendi lojistik süreciyle hallederken, Seller Prime’da tüm lojistik işlemlerin sizin tarafınızdan sağlanması istenir. Fba yaparken Prime rozetiniz var ancak Seller Prime olduktan sonra ilk satışınızın %50 artış göstereceği kesindir.

Bazı Amazon satıcıları, envanterlerini her zaman görmek, dokunabilmek, inceleyebilmek için kendilerine yakın tutmak isteyebilir. Envanterinizi kendinize yakın tutmak istiyorsanız, en iyisi şirket içinde yapmaktır. Bu stoğu güvence altına aldığınızdan, izlemenizi doğru tuttuğunuzdan ve envanterinizi optimize ettiğinizden emin olun. Bu noktada Seller Prime olmak çok işinize yarayacaktır. Çünkü Fba’de envanterleriniz Amazon tarafından kontrol altına alınmış olacak.

Envanterinizin hepsinin tek bir yerde olması mantıklı gelebilir, ancak teslimat yaparken hızı etkileyebilir. Başka bir ülkede deponuz yoksa o bölgeye yapacağınız kargolama işleminde zaman aleyhinize işleyebilir.

Üst düzey envanter verimliliğine gitmek ve tüm ürünlerinizi tek bir yerde tutarken aynı zamanda Prime düzeyindeki hızları karşılamak istiyorsanız, herhangi bir pazarda hızlı sevkiyat etiketleri ve yüksek kaliteli hizmet sağlayabilecek 3.parti taşıyıcı bir şirketle sağlamak iyi bir fikirdir.


NEDEN AMAZON PRIME’DA ÜRÜN SATMALISINIZ?

Amazon Prime nedir? Amazon'da Satış ve Amazon Prime'da Satış Yapmak Arasındaki Fark Nedir?, Amazon Prime'da nasıl satış yapılır?, Amazon Prime Seller Nedir?, Amazon Yerine Getirme - Fulfillment by Amazon (FBA), Satıcı Tarafından Gerçekleştirilen Prime - Seller Fulfilled Prime (SFP), Neden Amazon Prime'da ürün satmalısınız?, What is Amazon Prime?, What's the Difference Between Selling on Amazon and Amazon Prime?, How to sell on Amazon Prime?, What is Amazon Prime Seller?, Fulfillment by Amazon (FBA), Seller Fulfilled Prime (SFP), Why should you sell Amazon Prime?,


Black Friday’dan itibaren dünyada artan indirimli alışveriş çılgınlığı Amazon’un Prime Day’i ile zirveye ulaştı. Elektronikten, giyime birçok kategoride büyük indirimler sağlanan günde Amazon’da satış yapmak büyük bir avantaj. Prime satıcısı olduğunuz anda katlanan satışlarınız size ayda yaptığınız siparişi, 2 gün içinde yaptırır. 100 Milyon’dan fazla Prime kullanıcısının Prime ürünlere olan ilgisi tüm sene olan alışverişe olan ilgiden daha fazladır. 2019’daki Prime Day’de yapılan harcamalar 3 buçuk milyar doları bulmuş durumdayken Prime kullanıcı olmak çok yararınıza olabilir.


PRIME SATICI OLAMIYORSANIZ DROPSHIPPING İLE BAŞLAYIN

Prime satıcı olmak için yukarıda bahsedilen aşamaları geçemiyorsanız Amazon’da yapılabilecek karlı iş modellerinden biri olan dropshipping ile stoksuz satış yapabilirsiniz. Kendinize bir gelir oluşturup Prime satıcı olmak için bir adım atabilirsiniz. Dropshipping yapmak için, Pirahas’ın çıkarmış olduğu Dropshipping Kursu’nu ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.


PIRAHAS DROPSHIPPING YAZILIMI İLE KAR EDİN

Pirahas ile Amazon’da satış yapmak için bir sürü nedeniniz var. Pirahas Dropshipping eğitimini tamamladıysanız ya da bilgi birikiminiz varsa Pirahas Dropshipping Yazılımını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pirahas Dropshipping Modülü sayesinde, Amazon’da dropshipping için ürün arayabilir, mağazanıza ürünleri toplu olarak yükleyebilir, günlük fiyat ve stok kontrolünü otomatik bir şekilde güncelleyebilirsiniz. Modülü kullanmaya başladıktan itibaren satışlarınız hızlı bir şekilde artacak ve yazılım kullanmadığınız zamana göre karınız en az %15 artacaktır. Ayrıntılı bilgi ve paket fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayın.

 

0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)