amazon, prime day, sales, dropshipping, amazon prime day, fba

E-ticaret satıcıları ürünlerinin satışlarını arttırmak ve kendilerini piyasaya tanıtmak adına çeşitli indirim dönemleri düzenliyorlar. Bunu fırsat bilen tüketiciler ise bu günleri ekstra fırsat olarak algılayıp gerçek anlamıyla indirim dönemlerini bir alışveriş çılgınlığına dönüştürüyorlar. Ve bazı dönemler artık klasikleşmiş ve tüm Dünya tarafından bilinip, o günlere özel ekstra ekstra indirimler gerçekleşir durumda. Amazon gibi Dünya devi olan bir E-Ticaret sitesi böyle bir durumda durur mu? Kolları sıvamışlar ve onlarda yine tüm Dünya’da bilinen bir indirim gününe isimlerini yazdırmışlar. Amazon Prime Day adı altında. Neymiş bu Amazon Prime Day birlikte inceleyelim;

Amazon Prime Günü Nedir?

2015 yılında, E-Ticaret devi olan Amazon, Amerika’nın en büyük alışveriş günü olan Black Friday satışlarını tutturmak için bir veya 2 gün süren ekstra indirim dönemleri yaparak, 20 senelik çevrimiçi ticareti domine ederek, Prime day adı altında ekstra indirimlerin olduğu bir gün yaptı. Sadece Amazon Prime üyeliğine sahip olan kişilerin yararlanabildiği bu dönem, üyelerine elektroniklerde dahil olmak üzere çeşitli ürünlerde büyük indirim fırsatları sağlamaktadır. Tekrar belirtmekte fayda var ki; Amazon Prime Day indirimlerinden sadece Amazon Prime üyeleri yararlanabilmektedir. Prime aboneliği ücretli. Ücret ödemek istemiyorsanız eğer size hemen bir ipucu verelim. Amazon Prime a daha önce hiç üyelik yapmadıysanız; ilk açışınızda 1 aylık ücretsiz deneme sunuyor. Sizde eğer Amazon Prime Day gününden yararlanmak ve abonelik ücreti ödemek istemiyorsanız Prime Day gününe bir kaç gün kala abonelik açıp bu özel indirim gününde ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Ayrıca öğrenci iseniz ve yine aynı kriterleri karşılıyorsanız bu sefer Amazon size 6 aylık ücretsiz Prime üyeliği sağlıyor. İnternet devi olan Amazon her yıl belli günlerde Prime Day yaparak kullanıcılarına ciddi indirimler sunarak hem satıcıları hem de alıcıları memnun etmeyi hedefliyor ve söylemek gerekirse bu memnuniyeti de sağlıyor. İstatistikler ile konuşmak gerekirse örneğin; 2018 yılında, Prime Day’de 100 Milyondan fazla ürün satılmış ve Amazon tarihinin en büyük indirimi yaşandı. Ve FBA kullanarak satış gerçekleştiren markaların satışlarda 1,5 milyar doları aştığı biliniyor. Dolayısıyla bu gün satıcılar içinde oldukça önemli ve değerlendirilmesi gereken bir gün.

2020 Prime Day Neden Şimdiye Kadar Ki En Büyük Olabilir?

amazon, prime day, sales, dropshipping, amazon prime day, fbaSatıcılar bu günü özellikle beklediği ve hazırlandığı gibi tüketicilerde bu günü büyük bir sabırsızlıkla bekliyorlar. Alacakları ürünlerin yıl içerisinde bir listesini yapıp, özellikle Prime Day indirim fiyatlarıyla almak istiyorlar. Bu sene pandemi sebebiyle planlandığı günde gerçekleşemedi indirim zamanı. Tüketiciler de, satıcılar da bu sebeple yeni tarih için büyük heyecan içerisindeler. Tarihin ertelenmesi her iki taraf içinde heyecan oluştururken, alıcıların almak istediği ürün sayıları arttı, satıcılarında satmayı hedeflediği ürünlerin sayısı arttı. Ayrıca Corona dönemi tüm Dünya’da, E-Ticaretin öneminin ekstra anlaşılmasını sağladı. Her sektörü negatif etkilerken, pandemi E-Ticaret’e yaradı desek yalan olmaz. E-Ticaretin bilinirliği 2 kat arttı. İnsanlar ofislere gidip para kazanamadı ve para kazanmak için çözümler aradılar. E-Ticaret üzerinden satış yapan satıcıların sayısı bu sebeple çok fazla arttı. Özellikle stoksuz satış yapabilme şansı olduğu için Dropshipping,FBA bu dönemde altın çağını yaşıyor.

Amazon Satıcıları 2020 Prime Day’e Hazırlanmak İçin Ne Yapabilir?

Satıcıların bu günü doğru ve verimli geçirmesi için yapması gerekenler var elbette. Satıcılar bu süreçte doğru bir pazar araştırması yapmalı. Genel olarak en fazla satılan ürünlere (best seller) bakmalı ve kendi ürünlerini de bunlara göre belirlemeli. Ürünlerinde indirimler yapmalılar. Prime Day gününün amacı normalden fazla indirim yapmak ve satışları neredeyse yüzde ikiyüz katlamaktır. Bu sebeple gerçekten yeterli indirimleri yapmanız önemli. Ne kadar çok satış yaparsanız o kadar çok öne geçersiniz. Yine bir diğer yapmanız gereken de daha fazla fark edilmek için Amazon içi doğru reklamlara çıkmalısınız. Reklam sayesinde daha fazla farkedilir ve Amazon’da sizi üst sıralara taşır. Böylelikle fark edilmeniz ve satış yapma olasılığınız 2 kat artar. İndirime alacağınız ürünlerde bir stok sayısı belirlemeyi unutmayın. Yapacağınız indirimler her ürün için belirli sayılarda olmalı ve daha sonra indirim stoğu bitince ürünleriniz eski fiyatlarına geri dönebilir.Amazon Prime Day kısaca hem satışlarını katlamak isteyen satıcılar için, hemde almak istedikleri ürünleri daha uygun fiyatlara almak isteyen tüketiciler için çok büyük bir fırsat. Eğer stoklarınız yoksa ve yine de bu günü bir satıcı olarak değerlendirmek isterseniz, Amazon Dropshipping yapabilirsiniz. Böylelikle sizde bu büyük indirim günlerinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Amazon Dropshipping Eğitimi’mize bir göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz. Ardından size düşen yükü ortalama yüzde yetmiş azaltmayı sağlayacak olan ‘Pirahas Dropshipping Yazılımı’mızı incelemenizi isteriz. Prime Day satıcılar için kaçırılmayacak bir fırsat. Üstelik Dropshipping yaparak bu güne katılacaksanız risk oranınızı da ekstra düşürmüş olursunuz. Her açıdan kazan-kazan yapabileceğiniz bu günü kaçırmayın!

e-ticaret yazılımı, dropshipping ile e-ticaret, amazondan satış yapmak, dropshipping ile pasif gelir kazanmak, pasif gelir, aktif gelir
0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)