Amazon FBA satıcılarının takip etmesi gereken birçok önemli tarih var. Kara cuma ya da sevgililer bu günler arasından herkes tarafından bilinen tarihler. Özellikle kara cuma bir indirim sezonu olduğu için tüm kullanıcılar tarafından bilenen bir özel tarih. Ancak kullanıcıların fark etmeden yoğun bir şekilde alışveriş yaptığı özel günler bulunmaktadır. Amazon FBA satıcıları eğer bu özel günleri bilirse, bu ticaret yarışında birkaç adım öne geçebilirler. Envanterlerini hazırlamak, stokları devamlı kontrol etmek, potansiyel müşterilere doğru fırsatları sunmak. Olay aslında doğru zamanda doğru hamleleri yapmakta bitiyor. Bu sebeple Amazon FBA satıcılarının bir yılı tamamıyla planlamaları onlar için önemli bir noktadır. Eğer yıl içerisinde neyi, ne zaman yapacağınızı planladıysanız ticaret hayatı sizin için çok daha az stresli geçecektir. Bizler bu yazımızda sizler için tüm Dünya’daki özel tarihleri ve bu özel tarihlerin önemini anlatacağız. Ek olarak Amazon FBA satıcılarının bu gibi özel günlere nasıl hazırlıklar geliştirebileceğinden bahsedeceğiz.

Tüm Amazon Satıcı Tatil Takvimi tarihlerini sisteminize otomatik olarak aktarmak için Google takvimimizi kendi takviminize eklemeniz yeterlidir. Belirli takvim uygulamaları kullanmak sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Belirli zaman aralıkları için planladığınız stratejiler için uygulamalar her zaman hayat kurtarmaktadır.

Anneler Günü, Babalar Günü, Yılbaşı, Black Friday, Cyber Monday, Mothers Day, Father's Day, New Year, Black Friday, Cyber Monday,

Amazon İşinizi Aylara Göre Düzenleyin

Amazon’da profesyonel bir satıcı olarak, çevrimiçi Amazon Lojistik işinizin satış ve pazarlama planını aylara göre organize etmek için zamanınızın bir kısmını harcamalısınız. Satış oyununuzu düzenlerken göz önünde bulundurmanız gereken 2021’deki önemli Amazon Lojistik tatil satış tarihleri.

Bu Amazon Lojistik takvimi, satış işinizi etkileyebilecek önemli sezonlar ve yılın tatil günleri konusunda güncel kalmanıza yardımcı olacaktır. Daha fazla ayrıntı için bu yılın önemli günlerini hızlıca bir listeleyelim.

Super Bowl! (7 Şub)

Bu ulusal bir bayram olmasa da ABD’de pek çok insan bunu bir bayram olarak görür ve arkadaşlarıyla ve ailesiyle bir araya gelerek Ulusal Futbol Ligi’nin final şampiyonasını izler. Belirli takımlar, kapüşonlular ve şapkalar ile markalı tişörtlerin hepsi günümüzün popüler ürünleri.

Çin Yeni Yılı (12 Şubat)

Çin’de bir üretici kullanan özel bir etiket satıcısıysanız, bu özellikle önemlidir, çünkü birçok şirket Bahar Şenliği’ni gözlemlemek için birkaç hafta kapanacaktır. Bundan çıkarılacak şey, tedarikçilerinizin ne zaman kapatılacağını öğrenmek ve Çin Yeni Yılı nedeniyle gecikmeleri önlemek için tatil telaşından önce Q1 siparişlerinizi vermeye başlamaktır.

Sevgililer Günü (14 Şubat)

Anneler Günü, Babalar Günü, Yılbaşı, Black Friday, Cyber Monday, Mothers Day, Father's Day, New Year, Black Friday, Cyber Monday,

Teklifler günü, aşk günü, herkesin bol miktarda para harcadığı gün çünkü medya bize bunu yapmamızı söylüyor! Amazon satıcıları için bu bir kazan-kazan. Sevgililer Günü, paketler için harika bir fırsat. Neredeyse Noel biter bitmez, her koridorda Sevgililer Günü ürünleri ortaya çıkmaya başlar. Perakende Arbitraj alışverişi yaparken harika fırsatlar elde edebilirsiniz. Online ürün kaynağı arayanlar için, ocak ayında indirim kodlarını kontrol edin ve şubat ayında fiyatlar fırlamadan önce mümkün olan en kısa sürede paketlerinizi oluşturun.

Aziz Patrick Günü (17 Mart)

Bir Aziz Patrick Günü her ne kadar diğer birçok ülkede kutlanan yanı var, sadece İrlanda’da ulusal bir bayramdır. ABD’de, New York, Chicago ve Boston’da büyük ölçekli geçit törenleri vardır. u gün için Amazon’da ne satacağınıza gelince, yeşil bir şeyler düşünmekte fayda vardır.

Paskalya (4 Nisan)

Anneler Günü, Babalar Günü, Yılbaşı, Black Friday, Cyber Monday, Mothers Day, Father's Day, New Year, Black Friday, Cyber Monday,

Temalı Paskalya hediyeleri, Paskalya yumurtaları, çikolata ve şekerlemeyi düşünün. Bu, kendi benzersiz paketlerinizi oluşturmak için iyi bir fırsat olabilir. Bir Amazon Lojistik satıcısı olarak Nisan ayı, stokta bulunan eritilebilir envanterinizi temizlemek için iyi bir ay olabilir.

Anneler Günü (9 Mayıs)

Çoğu zaman insanlar Anneler Günü için ne alacaklarını bilmekte zorlanırlar, bu yüzden ilham almak için Amazon’a akın eder. Genellikle takılar, ilham verici hediyeler, fotoğraf çerçeveleri ve sağlık ve güzellik ürünleri Anneler Günü için iyi satılır.

Babalar Günü (20 Haziran)

Bu özel gün çoğu aile için çok önemli bir tarihtir. İnsanlar ailelerine bağlıdır ve mutlaka bir hediye trafiği oluşturmaktadır.

Cadılar Bayramı! (31 Ekim)

15 Ekim’den itibaren eritilebilir ürünleri Amazon’un ikmal merkezlerine gönderebilirsiniz, bu yüzden şekerinizi Cadılar Bayramı’na hazır olarak gönderme zamanı! Çocuk kostümleri Ekim ayı boyunca ve ürkütücü ev dekorasyonlarında iyi satılıyor.

Şükran Günü (25 Kasım), Kara Cuma (26 Kasım) ve Siber Pazartesi (29 Kasım)

Anneler Günü, Babalar Günü, Yılbaşı, Black Friday, Cyber Monday, Mothers Day, Father's Day, New Year, Black Friday, Cyber Monday,

Kasım ayı her zaman çok önemlidir. Çünkü online e-ticaret için çok önemli üç gün arka arkaya gelmektedir. 2020 için Amazon, Kara Cuma ve Siber Pazartesi envanterinin 6 Kasım’a kadar Gerçekleştirme merkezlerine ulaşacağını belirtiyor. Bu her yıl değişebilir, bu nedenle Amazon’un yönergelerine dikkat edin.

Noel Günü (25 Aralık)

Amazon lojistik merkezlerinin aralık ayında çok yoğun olduğunun farkında olmak önemlidir. Amazon’un gelen gönderilerinizi alması ve işlemesi normalden çok daha uzun sürebilir, bu yüzden bu konuda işin içinde olmalısınız! Bu, satışlarınızın hızla artmasını beklemeniz gereken aydır, bu nedenle yeterli stokunuz olması çok önemlidir.

Mevsimsel Hareketlilikleri Takip Etmeyi Unutmayın!

Bölgesel olarak bazı tarihler satışlarınızı artırmak için fırsat olarak kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse eğer yaz tatilleri ile uygun bir pazaryerinde satış yapıyorsanız, yaz girişinde gerekli ürünlerin tedarikini sağlamak önemlidir. Potansiyel müşterileriniz için gerekli avantajlı paketler oluşturarak satışlarınızı artırabilirsiniz. Bu tarz spesifik ürünlerin dönemsel olarak satışlarının artabileceği dönemleri takviminize eklemeyi unutmayınız. Bu yıl Amazon FBA işinizi bir sonraki seviyeye taşımaktan heyecan duyuyorsanız, bu FBA takvimini aklınızda tutmanız gerekir. 2021’e doğru bir şekilde başlamanıza kesinlikle yardımcı olacaktır.

 

Dropshipping size stoksuz satış yapma fırsatı sunan bir e-ticaret sistemidir. Dropshipping ile alakalı daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz ‘Dropshipping Eğitimi’mize bir göz atın. Orada tüm detayları bulacaksınız ve bu döneme en iyi şekilde hazırlanabileceksiniz. Ayrıca yine ‘ben eğitimimi aldım, bu işe başlamak istiyorum.’ derseniz size Dropshipping’i oldukça kolaylaştıracak olan ‘Pirahas Dropshipping Yazılımı’mızı önereceğiz. Hem piyasadaki rakiplerimizden daha uygun fiyata sunuyoruz size bu yazılımı, hem de 7/24 destek hattına sahibiz. Azminize inanıyoruz ve sizi de Dropshipping Dünya’sında görmek istiyoruz.

 

0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)