sonbahar, black friday, yeniyıl, müşteri kazanımı, dropshipping eğitimi Sonbahar… Herkes için çok farklı anlamlar taşır. Herkes için hangi anlamlara geldiğini ne kadar tartışmak istesekte şuan da konumuz; Satıcılar. Sonbahar satıcılar için ne ifade eder gelin bu yazımızda bundan bahsedelim. Sonbahar sezonu geldi ve satıcıların hepsi sonbahar ürünleri hazırlarken heyecanlanıyor. Neden? Black Friday, Cadılar Bayramı, Şükrün günü gibi sezonsal önemli günlerin tamamı bu mevsimde toplanmış durumda. Hal böyle olunca da Sonbahar; bir çok perakendeci için en yoğun ama en büyük gelir fırsatı olacak dönem konumuna geliyor. Mağazalarını yeni açacak satıcılar için bu dönem kaçırılmayacak fırsat. Tabi ki doğru ürünler ile piyasa giriş yaparlarsa. Bizler bu yazımızda bu yoğun sezona sizi en iyi şekilde hazırlamak için, Sonbahar’da satılacak popüler ürünlerin bir listesini oluşturduk. Mağazanıza eklemek için mükemmel ürünleri bulmak için Google trendlerini, dropshipping ürün araştırmasını ve Amazon best sellers ı kullanarak Web’in her yerinden popüler ve çok satan ürünlerini seçtik. Eğer hazırsanız başlıyoruz. 

Moda:

sonbahar, black friday, yeniyıl, müşteri kazanımı, dropshipping eğitimi Soğuklar yaklaşırken yavaş yavaş yazlık kıyafetlerden uzaklaşan ve yenilenmiş bir dolapla sezona başlamak isteyen tüketiciler soluğu yeni giyim ürünleri aramakta alıyor. Moda klasöründeki en sevilenleri, arama motorlarında sık arananları, best sellers baz alınarak size sırası ile kategoriler arasında ilk 5’i aktarıyoruz. 

 • 1. Ceket
 • 2. Trenchcoat
 • 3. Eşofman
 • 4. Kazak
 • 5. Pantolon ve Jeans 

Özellikle belirtmeliyiz ki Jeans lerin modası asla geçmez. Bu sebeple her mevsim en fazla aranan ve tercih edilen ürünler arasında yerini alır. Sonbahar aylarında ise satışı en yüksek noktaya ulaşır ve günde 1k ile 10k arasında bir arama geçmişi sunar.  

Oyuncaklar:

sonbahar, black friday, yeniyıl, müşteri kazanımı, dropshipping eğitimi Bu sezon Yeniyıl a da yakın. Bu sebepten çocuklarına hediye almak isteyen ebeveynler için de alışveriş dönemi. Mağazanıza oyuncak eklemeyi düşünüyorsanız işte Sonbahar da en çok tercih edilen ilk 5 oyuncak;

 • 1. Play-Doh oyun hamuru
 • 2. Nerf Blaster
 • 3. UNO oyun kartları 
 • 4. Lego-Star Wars
 • 5. Mega Bloks 

El İşi Malzemeleri;

sonbahar, black friday, yeniyıl, müşteri kazanımı, dropshipping eğitimi Sonbahar da bir çok kişi evde de oyalanabileceği aktiviteler yapmayı tercih ediyor. Bu sebeple hobi ekipmanları da yoğun olarak tercih ediliyor. İşte bunlardan ilk 5’i:

 • 1. Scrapbooking materyalleri
 • 2. Kumaşlar
 • 3. Kil setleri
 • 4. pasta süsleme malzemeleri
 • 5 .Seramik malzemeleri 

Amazon el sanatları kategorisinin alt başlığında en çok satanlar da: laminasyon poşetleri, delgeç, resim asma şeritleri, makas seti, dokulu pedler bulunur. Amazon’da en çok tercih edilenler sürekli olarak değişir. Bu sebeple ürün araştırması yaparken mutlaka her gün yeni listeye göz atmalısınız.

Spor Malzemeleri; 

sonbahar, black friday, yeniyıl, müşteri kazanımı, dropshipping eğitimi Dünya genelinde yüzde 50 den fazla insan spor ile bir şekilde ilgileniyor. Bu sebeple en çok satanlar başlığı altındaki bir yazıda böyle bir başlık bulunmaması mümkün değil. Gelin spor malzemelerinde Sonbahar da en çok hangi ürünler tercih ediliyormuş görelim:

Spor ve Dış Mekan

 • 1.Sıkılaştırma çorapları/taytları
 • 2.Bel bantları 
 • 3.Yoga Bantları
 • 4. Pilates Direnç Bandı
 • 5. Yoga Minderleri

Satılmaya değer diğer popüler sonbahar ürünleri su şişeleri, hidro şişeler, dambıllar ve ıslak mendillerdir.

Sonbahar trend satış ürünlerini listeledik. Eğer sizde bu alışveriş çılgınlığı dönemini en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız mutlaka listemize göre hareket edin deriz. Ayrıca temalı ürünler satmak için de erken bir zaman değil Sonbahar dönemi. En azından tüketiciler böyle düşünüyor.

sonbahar, black friday, yeniyıl, müşteri kazanımı, dropshipping eğitimi Temalı ürünlerden kastımız ise Yılbaşı ürünleri, şükran günü ürünleri gibi belirleyici ürünler. Bu tarz ürünlerin alımları Ağustos ayndan itibaren başlıyor. Tüketiciler yaklaşan döneme hazır olmak istiyorlar ve Web’te yoğun bir şekilde temalı ürünler arıyorlar. ve aranan bu ürünlerin satılma oranları da oldukça yüksek. Dolayısıyla Sonbahar’da bu döneme de hazırlıklı olmalısınız. 

Bu dönem için başlıca tercih edilen ürünlerden biri: Ev dekor ürünleri. Bu sebeple mağazanızı büyük etkinlikler, aile toplantıları için tasarlanmış dekor ürünleri ile doldurun.

sonbahar, black friday, yeniyıl, müşteri kazanımı, dropshipping eğitimi Tabaklar ve servis gereçleri ise bir diğer kategori. Kalabalık etkinliklerin olmazsa olmazı yemek davetleri. Tüketicilerde bu döneme hazırlık için gereken tabakları ve servis gereçlerini bu dönemde temin ediyorlar.

Unutulmaması gereken bir diğer kategori ise kesinlikle tek kullanımlık ürünler. Kağıt havlular, kağıt tabaklar, kağıt bardaklar ve diğer tek kullanımlık malzemeler çok talep görmektedir. Bir çok ev sahibi yaptığı toplantı ve partilerden sonra bulaşık yıkamak istemiyor, kimi ise tek kullanımlık ürünleri daha hijyenik bulduğu için tercih ediyor. Bu yüzden mağazanızı mutlaka tek kullanımlık ürünler ile donatın. 

Tüm bu ürünleri mağazanızda bulundurmak size Sonbahar da iyi satışlar yaptırmak için birer basamak olacaklar. Dropshipping te başarılı olmak istiyorsanız Amazon’un belirlediği kurallara tamamen uymalısınız ve Dropshipping e hakim olmalısınız. Sıfırdan başlayacaksanız eğer size ‘Dropshipping Eğitimi’mizi öneriyoruz. Nasıl yapılır, nereden başlanır gibi en salt ama en gerekli bilgilerle dolu olan bu eğitim size bu yolda iyi bir yol arkadaşı olacak. Eğitimi tamamladıktan sonra ‘Pirahas Dropshipping Yazılımı’mızı satın alarakta öğrendiğiniz o bilgileri artık paraya dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Hemde minimum zaman harcayarak.  Her işte olduğu gibi Dropshipping te de müşteriyi anlamak ve onu kaybetmemek çok önemli. Müşteri nasıl kazanılır, kaybetmemek için neler yapılır gibi başlıkları merak ediyorsanız eğer mutlaka Müşteri Kazanımı’ yazımızı da bir gözden geçirin. 

Bizler Pirahas ekibi olarak sizin bu yolda her zaman yanınızdayız. Kafanıza takılan her türlü soruyu cevaplamaya hazırız. Biz sizlerin başarabileceğine yürekten inanıyoruz. Sizde önce kendinize, sonra bize inanın ve kazanmaya başlayın! 

0 CommentsClose Comments

Leave a comment

Bülten Aboneliği

Yeni haberlerden bilgi almak için abone ol

Söz veriyoruz SPAM göndermeyeceğiz :)